Pohané pozor! Ve ZLÍNĚ, Masters of Rock Café se právě pro vás chystá další svátek v čase předvánočním! Stíny mrtvých bojovníků povstanou a připomenou nám svá vítězství i prohry na temném, folk metalovém poli! DEAD TYRANTS TOUR 2011, to jsou folk-melodic black metaloví Finové MOONSORROW, populární folk-metaloví TÝR z Faerských ostrovů a finský symfonický epic/folk metalový spolek CRIMFALL! Všechny kapely přijíždí s novými deskami! Připravte se na další velkou pohanskou hudební hostinu! Kdy? V pátek 9. 12. 2011 od 20:00 hodin, ZLÍN, Masters Of Rock Café!

 

Finové MOONSORROW  nedávno vydali nové album „Varjoina Kuljemme Kuolleiden Maassa“ („As Shadows We Wander In The Land Of The Dead“), což je 60 minutový opus, nabízející asi dosud nejambicioznější dílo kapely. „Konceptem našich alb je život po konci světa“ vysvětluje basák a hlavní zpěvák kapely Ville Sorvali. “ Je to příběh opuštěné, pochmurné krajiny a slabé, blednoucí naděje na záchranu, všechno okolo alba s tímto souvisí, jednotlivé písně, mezihry, fotky i obal desky“. nechybí samozřejmě rysy folku, progresivního black metalu na pozadí finské kultury, jazyka a přírody samotné.

 

Do tajů severské mytologie a historie nás zavedou TÝR z Faerských Ostrovů. Kapela, která si dala své jméno po severském bohu války, odvahy a nebojácnosti, po adoptivním synovi samotného Odina. Jejich hudba je vyprávěním norské mytologie za použití tradičních nástrojů Faerských Ostrovů oblečená v heavy-metalovém rouchu. TÝR se netají svou misí zbourat hranice, které vyrostly mezi metalovými žánry. Není čistého power, progresivního, gothic, viking, folk, ethnic ani epic metalu. Jejich hudba nemá žádnou nálepku. Ty jen vytváří předsudky. Nová deska kapely nese název „The Lay of Thrym“, těšte se!

 

Finové CRIMFALL se nám představili na letošním Metalfestu a sklidili se svým symfonickým epic/folk/pagan metalem a novou deskou „The Writ of Sword“ velký úspěch. Nechte zase na chvíli dýchat atmosféru pradávných, ponurých severských příběhů a nekonečného boje světla a stínů.

 

Mrtví tyranové ze severu přicházejí!  Pátek 9. prosince bude ve ZLÍNĚ, Masters Of Rock Café opravdu hodně ponurý…, a to se nám líbí.

 

Vstupenky jsou k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert, tel: 577 432 580, e-mail: mikeskova@pragokoncert.com, stránky www.mastersofrock.cz – na dobírku, na baru v Masters Of Rock Café na Čepkově, ve všech obvyklých moravských předprodejích a v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket-Art.