Dymytry – nová deska Pharmageddon, turné a velkolepý klip o vyhlazení Lidic nacisty

Metalová kapela Dymytry vydá v nejbližších dnech svojí v pořadí šestou velkou desku – Pharmageddon. Navazuje tak na veleúspěšnou desku „Revolter“, která mezi fanoušky slavila velký úspěch a kapela za ní dostala platinovou desku. Navázat na tak úspěšný počin není lehké a kapela se do toho pustila s vervou sobě vlastní.

Celkem deset autorských písní vznikalo opět pod taktovkou německého producenta Christiana Kohlmannslehnera, který je podepsaný pod deskami kapel jako Powerwolf nebo Eskimo Callboy. Dymytry tentokrát vsadili spíše na vážnou notu, Pharmageddon není příliš optimistická deska. Náměty písní jsou silné, vážné a hlavně aktuální. Deska odráží celkovou náladu ve společnosti zmítané krizí ekologickou, zdravotní, ekonomickou, politickou i mezilidskou. Ovšem duch desky se nese jako vždy ve znamení naděje. Pharmageddon má rozhodně šanci stát se víc než plnohodnotným nástupcem svého slavného staršího bratra Revoltera.

Dymytry připravili pro svoje fanoušky několik klipů, z nichž první „Lidice“ právě vychází. Kapela získala práva k užití stejnojmenného filmu s Karlem Rodenem v hlavní roli a doplnila ho o záběry z válečných kulis, kde se natáčelo několik hollywoodských filmů. Připomenutí hrůz nacistické okupace je v době hrozící válečné krize na území Evropy hodně aktuální.

Dymytry samozřejmě připravují k nové desce i koncertní šňůru, která začíná 11. 3. ve Stříbře.

„Bude to velký. Bude to o radosti z muziky a ze společné energie nás a našich fanoušků. A bude to bez omezení a bez prudy. Prostě rokenrol jako za starých časů“ říká o blížícím se turné kapelník Jirka Dymo Urban.
Předprodej lístků běží v síti Ticketstream