Je to čtvrt století od okamžiku, kdy hudební těleso INSANIA poprvé vyslalo do okolí své podvratné noty. K této příležitosti se chystají na podzim tři unikátní koncerty v Brně, Praze a Plzni. Insania zde fanoušky potěší průřezem všemi vydanými alby, v brněnském klubu Fléda pak dojde zcela exklusivně i na setkání zcela původní kapelní sestavy!

Skupina Insania, která dodnes kolísá na pomezí hardcore a metalu, nasadila od samého počátku ve své tvorbě zběsilé tempo. Po několika koncertech a po vydání dema „Possessed by Insania“ v roce 1988 srazila kapelu v rozletu k zemi brněnská StB, která v satanisticky laděných textech spatřovala výzvu k odboji proti systému. Insania se stáhla do podzemí a dále působila pod maskovacím názvem SKIMMED, pod nímž roku 1990 vydává LP „New Insanity“, jednu z prvních nezávislých desek v tehdejším Československu. V roce 1992 zakládající člen Poly obnovuje Insanii v novém složení s bubeníkem BlackDrumem, zvolňují tempo a vydávají se hudebně do temnějších vod, ovlivněni v té době přírodní mystikou a J.R.R. Tolkienem.

Album „Rock´n´Freud“ (X Production, 2008) vítězí v anketě hudebních kritiků Anděl v kategorii hard & heavy, zatímco předchozí alba „Trans-Mystic Anarchy“ (X Production, 2001) a „OUT“ (X Production, 2004) se zde dočkala užší nominace. Andělskou nominací bylo oceněno i zatím poslední album „Kult hyeny“ (X Production, 2010), které se pak v cenách rockových publicistů Břitva umístilo až na samém vrcholu nahrávek roku 2010. Insania v téže anketě letos vstoupila do „Galerie legend“.

V současnosti kapela pracuje na novém materiálu, z připravované desky je již zveřejněn první singl „Bioprodukt podsvětí“.

 

Koncerty „25 LET REVOLTY“:

06.10.2012 BRNO – FLÉDA původní sestava z r. 1987 + host NAŠROT

28.11.2012 PRAHA – ROCK CAFÉ free vstup!

29.11.2012 PLZEŇ – DIVADLO POD LAMPOU