Avantgardně-rocková skupina PRVNÍ HOŘE po roce od posledního alba „Club Silencio“ žhaví fanoušky na novou desku! 12.5. totiž křtí v pražském Rock Café nový singl „Ikare!“. Zároveň skupina představí kromě dalších hudebních ochutnávek z připravované kolekce i zbrusu novou šou v nových kostýmech a speciálně pro tento koncert nazkouší zvrhlou předělávku slavného hitu, který si fanoušci sami volí v tomto odkazu: http://miniaplikace.blueboard.cz/hlasovat-kqwt. Druhou skupinou večera pak bude brněnská INSANIA, která letos slaví 25. výročí od svého vzniku!

První hoře je už několik let jedna z nejvýraznějších skupin české nezávislé rockové scény. Netradiční styl a hudební cítění kapely popírají všechna zavedená hudební klišé a normy. Skupinu charakterizují energická a spontánní vystoupení a texty se silnou výpovědní hodnotou, které jsou dílem zpěváka a lídra skupiny Milana Urzy.
Průlomová deska „Lamento“ z roku 2008 si vysloužila žánrovou cenu Anděl za rockovou desku roku a v roce 2011 bylo „Lamento“ oceněno v hudebních cenách Břitva cenou nejvyšší – Album desetiletí!

Legenda tvrdě alternativní scény Insania hraje svůj osobitý crossover tvrdých kytar již 25. rokem! Skupina vznikla roku 1987, brněnská StB jí ještě stačila zakázat svou činnost. Pod krycím názvem SKIMMED vydává v roce 1990 jednu z prvních nezávislých desek v Československu LP „New Insanity“. Po obnovení názvu Insania slaví úspěch i v zahraničí, koncertuje po celé Evropě, hostuje v několika televizních a rozhlasových pořadech a hraje společně s kapelami jako je Voivod, No Means No nebo Killing Joke. Od roku 1991 se datuje její přátelský vztah s Jello Biafrou (ze sanfranciských Dead Kennedys), který si kapelu oblíbil. Alba Insanie sklízí pravidelně úspěch jak v cenách Anděl, tak žánrově vymezenější anketě Břitva, kde navíc aktuálně kapela vstoupila do „Síně legend“! Insania se nenechává svazovat pouze formátem crossover, hardcore či metal, ale vstřebává širší vlivy, díky čemuž nebyla nikdy jednoznačně zařaditelná. Texty si střílejí z autorit, konformity myšlení, stádnosti, pomocí sarkasmu, cílených provokací či černého humoru. Její revolta „na prknech, co znamenají podsvětí“ letos oslaví čtvrt století trvání. „Insania vyšla z HC a metalu. To byl pro nás ale čistě jen přístav, z kterého jsme podnikali plavby do jiných moří. Občas jsme ztroskotali, vlastně velice často. Ale holou kůži jsme si vždycky zachránili,“ říká o plavebním kurzu lodi Insania kapitán Poly.

Partnery koncertu jsou firmy Graphic Factory a Retis Group, vstupenky je možné zakoupit v předprodeji klubu Rock Café za 140Kč.