RED HOT CHILI PEPPERS potvrdili další termíny svého obřího koncertního turné, které zasáhne i Českou republiku, kam se vrátí po šesti letech od své poslední návštěvy. Poprvé však svoji divokou show představí pod širým nebem! Světoznámá kapela vystoupí v pražské SYNOT TIP ARÉNĚ 27. 8. 2012.

RED HOT CHILI PEPPERS jsou jednou z nejúspěšnějších rockových kapel v hudební historii. Prodali přes 60 milionů alb, získali Grammy téměř ve všech kategoriích, ve kterých byli nominováni. Není divu, že v současné době patří mezi nejžádanější formace na světě. Jejich jedinečný a osobitý zvuk je založen na kombinaci rocku, punku a funku. Co dodat k jedné z nejoriginálnějších kapel, která každým svým novým albem přitáhne další a další posluchače, útočí na přední příčky hitparád, ale v první řadě předvádí neuvěřitelné a divoké výkony v rámci svých živých vystoupení!
Příběh Red Hot Chili Peppers se začal psát v osmdesátých letech, kdy spolužáci a přátelé ze střední školy, Anthony Kiedis, Michael Balzary a Hillel Slovak, položili první základy kapely.
Trio ovlivněné punkovou a funkovou scénou v L.A. záhy doplnil další kamarád – bubeník Jack Irons. Pasáž o koncertování pod názvem Tony Flow & the Miraculously Majestic Masters of Mayhem po lokálních klubech můžeme klidně přeskočit. Za zmínku stojí jen fakt, že už tenkrát kapela absolvovala většinu koncertů nahá, respektive oděná pouze do ponožek, které zakrývaly jejich choulostivé partie. V roce 1983 se Balzary rozhodl říkat si pouze Flea a kapela svůj název ustanovila na Red Hot Chili Peppers. V červnu 2011 Red Hot Chili Peppers potvrdili první koncertní turné po čtyřech letech, které potrvá až do roku 2013.
Výsledek společné studiové práce s novým kytaristou se na světě objevil 26. srpna 2011 pod názvem I’m With You,produkce se ujal Rick Rubin a jeho vydání předznamenal singl „The Adventures of Rain Dance Maggie“. Začátkem října vyšel druhý singl „Monarchy of Roses“.