Ve čtvrtek 6.října se ve zlínském klubu Masters of Rock Café zastavila při svém turné k 25 letúm na scéně německá heavymetalová královna Doro Pesch se svou doprovodnou kapelou. Jako předskokany sebou přivezla, pro většinu návštěvníků určitě velkou neznámou, italskou metalovou bandu Merendine. Osobně jsem jí také neznal, takže jsem byl docela zvědavej. Překvapenej jsem byl hned na začátku, když celá čtveřice přišla na podium v takových srandovních maskách „viz naš  fotoreport„. Hudebně se jednalo o metal v ranku poweru až trashe, který mě neurazil, ale zároveň ani nenadchl. Pro neznalost tito italové nezaznamenali větší úspěch u publika, došlo jen na pár zdvořilostních potlesků.

Jejich půlhodinka rychle uběhla a už byl čas na hlavní hvězdu. Kolem tři čtvrtě na devět vtrhla na podium Doro s celou kapelou. Ta se ve Zlíně i přes menší zdravotní komplikace představila snad v životní formě. Po celou dobu koncertu bylo vidět, jak si celá kapela hraní náramně užívá a jak je to baví. Doro nešetřila úsměvy na všechny strany. Takhle nějak by měla vypadat spolupráce s fanoušky. Po neustálém podávání mikrofonu si v první řadě zazpíval snad každý. Když se hrála  největší pecka z dob Warlocku, samozřejmě se jednalo o skladbu „All we are“,  tak si do mikrofonu zapěla i pravděpodobně nejmladší fanynka v sále. Té mohlo být tak něco kolem pěti let a seděla v prvních řadách na ramenou jednomu z rodičů. Koncert měl vynikající atmosféru, z publika si zpěvačka vyslechla několik komplimentů a  také dostala kytici od její české tribute kapely. Z toho byla vyloženě dojatá, pronesla česky s menším přízvukem „miluji vás Czech republic“ a bez dalších prodlev se hrálo dál. Jediné, kde si kapela malinko odpočinula, bylo snad při sóle Johnnyho Dee za bicí soupravou. Rozhodně jsem viděl už lepší, ale vesměs nenudilo. Dle rozpisu bylo avizováno, že bude vystoupení trvat standartních devadesát minut, ale to se na konec protáhlo na neskutečných snad stotřicet. Po celou tuto dobu měla Doro energi  na rozdávání, což by jí mohly závidět i některé, o hodně mladší, kolegyně. Během setu zaznělo celkem neuvěřitelných 25 skladeb. Byly to snad všechny stěžejní hity její bohaté kariéry. Začalo se průřezem všech stěžejních pecek ještě z dob kapely Warlock, pak došlo i na skladby ze sólové dráhy. Došlo i na skladbu „Raise you fist“, což je ukázka s připravovaného CD, které vyjde někdy v roce 2012.  Nesměla chybět ani bombastická předělávka „briket“, čili „Breaking the law“ a takzvanná Wacken hymna „We are the metalheads“.

Na koncertu Doro jsem byl již několikrát, ale takto spokojen jsem z žádného ještě neodcházel. Tento byl pro mě kvůli perfektnímu zvuku, celkové atmosféře a výkonu celé kapely suverénně nejlepší. Až se zastaví v Čechách příště, tak už teď vím, že půjdu zas.

Playlist: Eartshaker rock, I rule the ruins, Fight for rock, Running from the devil, Burning the witches, Night of the warlock, Burn it up, Egypt(the chains are on), Without you, Metal racer, True as steel, Fur immer, Haunted heart+drums solo, We are the metalheads, Raise your fist, Breaking the law, All we are, Metal tango, Love me in black, You are my family, East meets west, Unholy love, Hellbound, Fight,Evil.