FOB-Foes-front3

Čekání je konečně u konce! Dva roky po albu „Reap what you sow“ vypouští MetalGate Records do světa jeho nástupce, tedy celkově šestou dlouhohrající desku táborské deathcorové smečky F.O.B., která se zve „…and the foes have become our masters“. Na ploše celkem deseti skladeb vás čeká hudební smršť typická pro F.O.B., jenž kombinuje výrazné kytarové riffy, strojové tempo bicích, melodické vyhrávky a Márův nezaměnitelný zpěv, který opět výrazově alternuje mezi growlem a čistým vokálem. Z hudebního hlediska je tu nicméně jedna podstatná novinka v tom smyslu, že oproti minulým deskám zde dostávají daleko větší prostor death metalové postupy a kompozice, čímž F.O.B. rozehrávají určitý návrat ke kořenům a dávají tak vzpomenout na svoji ranější tvorbu z dob „Follow The Instructions“ a „Default“. Fanoušci pozdější tvorby F.O.B. si ale rozhodně nemusejí zoufat, jelikož moderní metalové vlivy, které jsou součástí kapelního repertoáru od dob „The Dice“, zůstaly i nadále zachovány. Svým způsobem tedy album „…and the foes have become our masters“ představuje průřez hudebním vývojem této táborské mašinérie. Z lyrického hlediska se pak můžete těšit na opravdu rozsáhlý záběr, který obsahuje čistě osobní témata, širší společenské reflexe, či vskutku hlubokomyslné motivy přemítání o jsoucnu jako takovém. Zkrátka pro každého něco.
Album vznikalo na domácí půdě, tedy v táborském studiu KOCIS. O výsledný mix a mastering se pak postarali Empire Studios z Petrohradu. Co se vizuální stránky alba týče, tato nese jasně rozeznatelný rukopis Karla Kříže, frontmana kapely Gorgonea Prima, jehož figurální psychedelické kompozice jsou více než vhodným doplňkem k celkovému vyznění alba.
Táborská deathcorová formace F.O.B. je aktivní na české metalové scéně již od roku 1995. Během své 20tileté historie prodělala tato formace podstatný hudební vývoj od thrash-death-doomových začátků, přes schizo blast metalovou éru, po deathcorovou přítomnost. Na svém kontě mají F.O.B. nyní již šest studiových alb, jedno MC a dvě dema, dále bezpočet odehraných koncertů v klubech a na festival jak v ČR, tak v zahraničí, a též pořadatelství kultovního festivalu Žižkův vraždící palcát.
Album „…and the foes have become our masters“ vyšlo u MetalGate Records ve formátu digipak. K dostání na MetalGate e-shop nebo na vybraných prodejních místech, jejichž seznam naleznete na webových stránkách MetalGate.
www.fob.cz
www.metalgate.cz