samhainfest

Samhain – čas, kdy se v každoročním koloběhu život ukládá ke spánku do náruče zimy, také čas, kdy se stírá hranice mezi světem mrtvých a živých. Lidé chodí zapálit svíce na hroby svých blízkých a pak spolu s dětmi vyřežou groteskní obličej do dýně a rozzáří jej za oknem světlem ohně. Temnými zákoutími prochází po setmění utichlé lampiónové průvody.

Ale proč jej neoslavit veseleji?

Samhainfest je mezinárodní festival folkmetalových a spřízněných kapel, kde vám pravidelně představujeme zajímavé zahraniční hosty, které jinak těžko budete mít příležitost vidět. Společně oslavíme Samhain, Halloween a Dušičky v jednom, a to náloží pořádné muziky a ještě pořádnější pařby! Tak se přidejte a vzdejte s námi hold podzimnímu svátku mrtvých, jak se na ještě živé sluší a patří!

Kdy a kde?
Pátek 31.10. – Praha, Exit-us
www.facebook.com/events/881487901881311
Sobota 1.11. – Brno, Melodka
www.facebook.com/events/743997418990913

Vstupné: 190 Kč, DO 20:00 150 Kč,
pro návštěvníky Folk Metal Crusade Praha – www.facebook.com/events/1517416168481235/ – 150 Kč

_____________
A kdo pro vás vystoupí tentokráte?
Připravte se na drtivý úder těchto čtyř osmičlenných komand!

AN THEOS (Ro)

Rumunští An Theos vám přijedou vyprávět příběhy o pradávných obyvatelích Karpat, opředené stylovou epic-folkmetalovou přízí. Svůj první singl se dvěma bonusovými písněmi kapela vydala teprve v roce2013 a na jejich debutové album si musíte počkat do jara příštího roku. An Theos aktivně koncertují v Rumunsku a Maďarsku a nevyhla se jim ani pódia velkých rumunských festivalů, kde sklízeli ovace davů!

ELANOR (Hu)

Elanor přinese na Samhainfest krutopřísný závan epického symfonického metalu, čerpajícího inspiraci z filmových soundtracků, melodického death metalu, power metalu a keltské folklórní muziky. Tato horda vám svými texty vyobrazí scenérie z dob minulých a světa fantasy. Kapela byla založena v roce 2009. Na svém kontě mají demo „Ad Victoriam“ z roku 2012 a právě natáčejí své první cd!

WOLFARIAN (Cze)

Symfonický folk metal. Jemnější tvorba sympatické mladé kapely z Brna se inspiruje v severských ságách a mytologiích, v keltských melodiích a kultuře. Nevyhraněni v hudebním žánru, s texty o vikinzích, slavných bitvách a pohanech. Je to oslava krutosti severských zemí a něžnosti zemí keltských.

CRUADALACH (Cze)

Klan je koncertně aktivní od září 2009. Charakteristický zvuk kapele udávají housle, flétny a šalmaje. Starší tvorba textů se točila okolo slavných keltských legend, nověji představuje osobní sdělení členů kapely a vymezuje se také proti xenofobii, bezpráví a válečným konfliktům, při nichž umírají nevinní. Střednětempé až skočné písně jsou spolu s excentrickým frontmanem a živelnou show zárukou protančeného setu, na jehož konci padnete únavou. Kapela má na svém kontě již EP a debutové cd a nyní dokončuje své druhé CD Rebel Against Me.