Lacuna Coil 1

Karlovarská KV Arena připravila pro fanoušky řízné metalové hudby večerní festival, jehož hlavní hvězdou bude italská kapela Lacuna Coil.

Spolu s ní se 25. června 2014 představí další tři formace: americké metalové party Huntress a Battlecross a tuzemská rocková stálice Škwor, která celý večer otevře už v 19 hodin.

Lacuna Coil je kapela původem z Itálie, známá výjimečným hudebním stylem na pomezí gothic a klasického metalu. Sestavu tvoří charismatická zpěvačka Cristina Scabbia a zpěvák Andrea Ferro, kytarista Marco Biazzi a baskytarista Marco Coti Zelati.

Letos v lednu po šestnácti letech kapelu z osobních důvodů opustili kytarista Cristiano „Pizza“ Migliore a bubeník Cristiano „Criz“ Mozzati. Toho nahradil Ryan Folden, známý z formací The Agony Scene nebo Burn Halo.

Lacuna Coil působí na scéně od roku 1994 a letos tedy slaví kulaté dvacáté výročí existence. Na kontě má přes 2 miliony prodaných desek.

V roce 1999 vydala debutové album In A Reverie, následovala alba Unleashed Memories (2001), Comalies (2002), Karmacode (2006), Shallow Life (2009), Dark Adrenaline (2012). Posledním a aktuálním albem je Brokem Crown Halo, jež vyšlo teprve 31. března 2014. Kapela s ním vyrazila na velké americké turné, které jde právě do finiše.

Lacuna Coil – I Forgive (But I Won´t Forget Your Name):

Huntress pocházejí z Kalifornie. Jejich muziku je možné charakterizovat jako heavy metal s prvky thrash, death a black metalu.

Debutové album Spell Eater vydala kapela v květnu 2012 prostřednictvím Napalm Records. Vznikalo v Los Angeles a produkoval ho Chris Rakestraw. Metal Hammer nahrávku zhodnotil jako „Magický debut nežhavější nové kapely roku 2012.“ Druhé album Huntress nabídli již po roce, a to v červenci roku 2013 pod názvem Starbound Beast, opět prostřednictvím Napalm Records a v produkci Zeusse.

Kapela už teď pracuje na třetím albu, které začne nahrávat v červenci letošního roku. Podle zpěvačky Jill Janus, mimochodem bývalé topless DJky, tak kapela naplní předsevzetí v prvních třech letech každý rok vydat jedno album.

Huntress – Zenith:

Battlecross jsou americká kapela původem z Detroitu, která hraje melodický trash a death metal.

Debutové album Pursuit of Honor vydala pod hlavičkou Metal Blade Records v roce 2011. Druhé a zatím poslední album jí vyšlo v roce 2013, jmenuje se War Of Will a můžete na něm zaznamenat prvky thrashe, death metalu a jižanského metalu.

Kapelu Battlecross tvoří čtyři členové, vokalista Kyle „Gumby“ Gunther, kytaristé Tony Asta a Hiran Deranivagal a Don Slater, který hraje na basu.

Battlecross – Never Coming Back:

Celý hudební večer v KV Areně doplní a odstartuje česká rocková kapela Škwor, která loni vydala album Sliby&Lži.

Vstupenky je možné pořídit v předprodejní síti Ticketportal za jednotnou cenu 490 Kč.

Program večera:

• 18:30 otevření KV Areny
• 19:00 – 19:45 Škwor
• 20:05 – 20:55 Battlecross
• 21:15 – 22:05 Huntress
• 22:30 – 00:00 Lacuna Coil

Více informací najdete na:

www.kvarena.cz
www.lacunacoil.it
www.battlecrossmetal.com
www.huntresskills.com
www.skwor.cz

Předprodej vstupenek:
www.ticketportal.cz/event.aspx?id=101080