Vallorch artaius

Fanoušci folk metalu si koncem května přijdou na své! Do Čech a na Slovensko se totiž podívají dvě výborné italské kapely, které tomuto populárnímu žánru dělají dobré jméno – ARTAIUS a VALLORCH! Pokud si chcete užít pořádnou pařbu, měli byste si naplánovat cestu do Bratislavy, Opavy nebo Prahy!

ARTAIUS se snaží k folk metalu přistoupit osobitým způsobem. Do keltských melodií zapojují tvrdý metal, který halí do syrové atmosféry progresivních rockových kapel 70. let. Výsledkem je výborný mix, který potěší jak fanouška, který se chce vyřádit, tak i náročnějšího posluchače. ARTAIUS momentálně prezentují svoji debutovou dlouhohrající desku, kterou vydali v minulém roce. The Fifth Season představuje vyspělou kapelu s jasným názorem a směrem.

VALLORCH drtí tradičnější formu folk metalu. V jejich společnosti se ocitnete na pořádně zakrvácených bitevních polích. Violy, flétny, chorály… Hymnické songy VALLORCH vás jednoznačně nakopou! Kapela funguje od roku 2010, přičemž debutové EP Stories of North vzniklo v roce 2012. O několik měsíců později pak přišel čas první dlouhohrající fošny, která dostala název Neverfade.

Evropské turné ARTAIUS a VALLORCH odstartuje na Slovensku. 23. května obě družiny zakotví v bratislavském British Rock Stars. O den později již budou řádit v Čechách – nejdříve zpustoší opavský Music Bar Jam, aby 25. května zakončili své československé tažení v pražském Exit-usu. Následně se turné přesune do Německa, Belgie a na Slovinsko!

TURNÉ:

ARTAIUS & VALLORCH

23.5. – Bratislava (SK) @British Rock Stars
24.5. – Opava (CZ) @Music Bar Jam
25.5. – Prague (CZ) @Exit-us
26.5. – Oberer (D) @Gasthof Grüna
27.5. – Hasselt (B) @Carpe Diem
28.5. – Ostend (B) @Twilight
29.5. – day off
30.5. – tba (SLO)

ODKAZY A KONTAKTY:

E-MAIL – palatinusbooking@gmail.com (Black Cloud Picture)
BLACK CLOUD PICTURE – www.blackcloudpicture.com
ARTAIUS (metal/folk/progressive, Italy) – www.facebook.com/artaiusofficial
VALLORCH (folk/metal, Italy) – www.facebook.com/vallorch