fajtfest

Fajtfest, médii označovaný jako svátek hardcore a metalcore se odehraje v červencovém víkendu 18. – 19. 7. 2014 již pošesté. Své brány však otevře už 17.7. 2014, a to díky pre- FajtFest Rumela párty. Kde vystoupí zatím potvrzené kapely: OVERHYPE, CORPOSANT a BAD VICTIM. Samozřejmě nebude chybět již tradiční Rumela za 25KČ!

Tahounem Fajtfestu 2014 je nu metalová smečka řízlá alternativním rockem, pocházející z Německa. Jejich energické pasáže a ostré riffy kytar vkusně doplněné temnými melodiemi a čistými vokály obohacují hudební scénu už od roku 1995. Vidět jste je mohli na mamutích festivalech jako With Full Force nebo Rock Am Ring. Když napovíme Phoenix nebo Oceanic, nejeden fanda nu metalu právě poskočil na židli. Ano, jedním z headlinerů Fajtfestu 2014 jsou EMIL BULLS a jsou připraveni s exkluzivní energickou show, po které nebude na nikom pod pódiem nit suchá. Chcete zažít nespoutanou a neopakovatelnou párty? Pak nesmíte na Fajtfestu chybět!

Dalším želízkem v ohni je nu-metalová formace pyšnící se postem nejznámější kapely na Moldavsku. Médii jsou nazývání doslova jako “vývozní artikl” této země. Řeč není o nikom jiném, než o fenomenálních INFECTED RAIN! Tahounem kapely je charismatická zpěvačka Lena s nezaměnitelným vokálem, jejíž předností je hravost snoubící se s krvelačnými screamy. V pozdí nezůstávají ani oba kytaristé, jejichž talent tkví především v kreativním kombinování ostrých kytarových riffů snoubící se s ladnými melodiemi. Chytlavá a podmanivá basa zdůrazňuje Leniny vokály. Jednotliví členové se vkusně doplňují tak, že se i při pouhém poslechu přistihnete, jak za podupávání nohou notujete spolu s Lenou. A právě tato smečka na Fajtfestu 2014 nesmí chybět! INFECTED RAIN se mohou pochlubit prvním místem v Big UP! Urban Fest, které získali už po roce své existence, tedy v roce 2009. Poté se s festivaly doslova roztrhl pytel. Přesto, že mají na kontě Demo a EP, první album na sebe nechává čekat a Asyslum přichází na světlo světa až v roce 2011. Následující rok je ve znamení produkce videí, kdy vznikly hned tři.

Zabrousíme i do českých vod. Svého času patřila tahle smečka k špičce crossoveru u nás. Změny v sestavě sice zahnaly kapelu do ústraní, avšak rok 2012 ukázal, že ono ústranní je spíše pomyslný klid před bouří. Mnozí z vás tuší, o kom je tady řeč. Ano, dalším jménem na našem festivalovém seznamu jsou FOURTH FACE, kteří s novou ustálenou sestavou naservírují nekompromisní hardcore ochucený crossoverem. Co můžeme čekat od kapely, která stanula na pódiu s legendami jako Sick of it all, Suicidal Tendencies nebo otci hardcore scény Agnostic Front? Platí zvěsti, že Fourth Face jsou zpět se svou původní dravostí a jsou odhodláni ukázat fans show nabitou energie? To zjistíte na šestém ročníku festivalu FAJTFEST.

Nebudeme chodit okolo horké kaše, další CZ kapelou na Fajtfest 2014 jsou opavští The Fall Of Ghostface. Tahle metalcorová šestice se dostala do povědomí především propracovanými kytarovými linkami, divokými sóly a precizními bicími. Nebojí se ani experimentování s elektronikou nebo vystavit křehkou dívčinu rozběsněnému davu fanoušků. Kdo čeká stojící šestici soustřeďující se na propracovanost kytarových riffů, bude hodně překvapen pohybem, dramatičností, emocemi, vygradovanými až do vypětí sil.
Rovněž jsme spustili i předprodej vstupenek za exkluzivní cenu 250 Kč. Ale pozor, k mání je omezené množství. Vstupenky můžete zakoupit v Depu (osobní odběr) nebo si je můžete objednat prostřednictvím emailu bob.fleck@seznam.cz, kdy je cena navýšená o poštovné. Stejně jako v loňských ročnících jsme si i v příštím připravili spoustu atrakcí, ty vám prozradíme postupně na našich webových nebo FB stránkách. Nyní na FB stránkách Fajtfestu probíhají soutěže o vstupenky.
Těší se na VÁS Fajtfest Crew