tORTHARRY LETAK

Po dvou letech pilné práce je na světě již osmé řadové album  „FOLLOW“ české death metalové stálice TORTHARRY. Bylo natočeno v polském slavném studiu HERTZ, takže zvuk je perfektní a ostrý jako břitva. Křest alba také bude stát zato – za kmotra půjde zásadní člen SEPULTURY,  zpěvák a frontman DERRICK GREEN, který na křtu také vystoupí společně s Tortharry. Album vychází koncem listopadu u MetalGate.

Album Follow je ze stabilní autorské dílny Tortharry s texty dvorního textaře Štefana Ležoviče. Je reakcí na současnou situaci v naší společnosti, v níž jsou nám neustále naše svobody okrajovány, až nezbude než se stát členem stáda. A jak to může také dopadnout, o tom se dozvíte při poslechu alba Follow.

 Album bylo natočeno ve studiu Hertz v polském městě Bialystok, ve kterém nahrávala řada metalových hvězd. Kapela si pochvalovala jak profesionální přístup, tak prostředí a pohodovou atmosféru. Výsledný produkt, který Hertz také mixoval a masteroval, je opravdu skvělý.

 Reklama-web-new-TortharryFanoušci metalové muziky by si neměli nechat ujít křest tohoto alba, neb za kmotra půjde zpěvák legendární kapely Sepultura Derrick Green. Ten nahradil v sestavě zakladatele Maxe Cavalleru a dodnes patří k pilířům kapely. Na křtu proběhne autogramiáda a Derrick vystoupí spolu s Tortharry ve speciálním setu.

 Ve formátu digipack s ilustracemi Jaromíra „Deathera“ Bezruče vychází album koncem listopadu u labelu MetalGate jako již druhé v pořadí u této stále populárnější značky..

DLNMT---Žděřina-21-12-2013-web Křtiny se uskuteční v sobotu 21. 12. 2013 od 18-ti hodin v Music hall Zděřina u Police nad Metují. Spolu s Derrickem Greenem a Tortharry vystoupí kapely Antigod, Minority Sound, Deathstar  a Nanovor. Vstupné v předprodeji je 100,- Kč, na místě 150,-Kč, ovšem kdo přijde v uniformě Tortharry do 18:00, platí jen 50 korun.

 Formace Tortharry působí na české metalové scéně ji ž do roku 1991, kdy vznikla přerodem z původní kapely Executor, a svým prvním demem „Mezi nebem a peklem“ zahájila své death metalové směřování. Za dobu své existence mají Tortharry na svém kontě nyní již osm řadových alb, účast na několika kompilacích, včetně alba „Tribute to Death“ (USA, 1999) a bohatou koncertní historii, mezi jejíž pomyslné vrcholy patří dvojice koncertů v ČR s ikonou žánru, formací Death, v roce 1998, jihoamerické turné s Gorgoroth a Belphegor v září 2007 a české turné se Sepulturou v roce 2012.

Minitour k CD – November Massacre Tour 2013 – Tortharry, Antigod, Minority Sound, Deathstar

  • 22.11.2013 – Praha – Exit-us
  • 23.11.2013 – Marktredwitz (DE) – RC Moshos
  • 06.12.2013 – Most – Gama hospoda
  • 07.12.2013 – Dresden (DE) – RC Novitatis
  • 14.12.2013 – Karviná – Hard Cafe
  • 21.12.2013 – Police nad Metují – Music Hall Zděřina – křest nového CD