wmor13

IX. ročník ZIMNÍ verze největšího mezinárodního rockového open-air festivalu u nás, Masters of Rock, potvrzuje další účinkující!

První potvrzenou kapelou byla jedna z nejcharismatičtějších a nejvýraznějších melodic-metalových kapel světa – KAMELOT! Skupina okolo kytaristy a skladatele Thomase Youngblooda se loni s velkým úspěchem ukázala na festivalu Masters of Rock, kde premiérově představila svého nového zpěváka Tommyho Karevika.

Finská parta kolem fenomenálního Alexiho, CHILDREN OF BODOM, která 6. 6. vydala novou sbírku ryzího severského metalu s názvem „Halo of Blood“ (mimochodem produkovanou Peterem Tägtgrenem), má exkluzivně namířeno i k nám. Podporu jí zajistí krajané MEDEIA.

Další hvězdou v programu devátého ročníku jednodenního festivalu je kapela, která má u nás spousty oddaných příznivců. 23. listopadový večer se ve Zlíně zastaví i Tomi Joutsen se skupinou AMORPHIS, aby nám naživo představil novinky z poslední, letošní desky „Circle“ (i na vznik tohoto díla dohlížel Peter Tägtgren), stejně jako oblíbené kusy z předešlých deseti alb. Skupina, která se už devátým rokem (od nástupu Tomiho a jeho podmanivého hlasu) může pochlubit stabilní, nezměněnou sestavou, bude se svým ponurým, melancholickým metalem pro mnohé vítaným odreagováním.

Na pódiu zlínského zimáku to rozbalí i Speed a jeho SOILWORK. Tento švédský metalový sextet, který od března těší své příznivce vynikajícím počinem „The Living Infinite“ (vůbec prvním dvojalbem v historii kapely s dvacítkou našlapaných kusů), taky zahraje jediný český koncert turné „The European Infinity Tour“ na kterém je jako speciální hosté doprovodí Norové KEEP OF KALESSIN.

Floor Jansen svůj bohatý hlas uplatnila už jako zpěvačka skupiny AFTER FOREVER (k níž se přidala ve svých šestnácti letech). Krátce po rozpadu kapely v r. 2009 založila s ex-kolegou Joost van den Broekem novou – symphonic metalovou REVAMP, která na konci prázdnin do světa vypouští novotu „Wild Card“. Asi nikomu neuniklo, že Floor Jansen patřil mikrofon i na bezmála padesátce koncertů kapely NIGHTWISH – ať už v rámci „Imaginaerum World Tour“ nebo show na letních festivalech. Další velké jméno symfonického metalu na listopadovém Masters – REVAMP.

Dalšími „baviči“ letošního festivalu budou extrémní death metalisti DECAPITATED z Polska. Vogg a jeho nová company se po pauze způsobené silniční tragédií vydali trochu jiným směrem (mnozí dokonce tvrdí, že vyměkli), ale i album „Carnival Is Forever“ je fantastické. Stejně jako bude jejich show. V programu IX. ročníku místo ještě je, proto se těšte na další účinkující! Festival letos připadá na sobotu 23. 11. a místem konání zůstává Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky.

Program:
11:30 … Otevření bran stadionu
12:40 – 13:10 … MEDEIA (FIN)
13:20 – 13:50 … STARKILL (USA)
14:00 – 14:30 … TELLUS REQUIEM (NOR)
14:45 – 15:30 … KEEP OF KALESSIN (NOR)
15:45 – 16:30 … DECAPITATED (POL)
16:50 – 17:50 … ReVAMP (NED)
18:20 – 19:20 … SOILWORK (SWE)
19:50 – 21:10 … AMORPHIS (FIN)
21:40 – 23:00 … KAMELOT (USA)
23:30 – 01:00 … CHILDREN OF BODOM (FIN)