1Foto_HanaBrozkova;KamilStrihavka

Ve čtvrtek 18. dubna 2013 proběhne v RockOpeře Praha, nové holešovické hudebně-divadelní scéně určené příznivcům tvrdé hudby, premiéra první české metalové opery – 7 proti Thébám. Ta představuje poslední chybějící díl antické trilogie, jejíž součástí jsou již uváděné rockové opery Oidipus Tyranus a Antigona. Stejně jako v rockových operách se i v první české metalové opeře na scéně potká živá kapela, akrobacie, nový cirkus, divadelní zpracování nadčasových antických mýtů a známé osobnosti české rockové scény – Jan Toužimský (Arakain), Kamil Střihavka (BSP), Vlasta Horváth, Pavla Forest (KING SIZE), Viktor Dyk (ex Gaia Mesiah), Josef Šutara (Motorband) a další.

Příznivci metalu a tvrdého rocku hlediště na dubnovou premiéru již téměř vyprodali. RockOpera Praha je autorské hudební divadlo skladatele Milana Steigerwalda a textařky Pavly Forest, které u nás představuje jednu z mála příležitostí, jak přivést klubové či festivalové publikum do divadla a dodat samotnému hudebnímu zážitku další rozměr.

Skladby z metalové opery 7 proti Thébám byly užší divácké veřejnosti představeny na koncertní premiéře v prosinci 2012. Přípravy na divadelní premiéru začaly koncem ledna pod vedením režiséra Romana Štolpy. Zkoušky probíhají 12 hodin týdně a jsou unikátní tím, že tvar jednotlivých scén vzniká přímo na jevišti, bez striktně předepsaného scénáře. Tím se tvůrčí tým snaží předejít přílišné umělé strojenosti inscenace, která při tvorbě podrobných scénářů nad psacím stolem často vzniká.

Více informací:

http://www.RockOpera.cz