Brutal assault 23013

Pravidelným návštěvníkům BA festivalu není potřeba tuto kapelu obšírněji popisovat. Izraelci ORPHANED LAND jsou již svojí podstatou velmi exotičtí, zároveň však oblíbení a na koncertních pódiích nikoli neznámí hosté. Celosvětového ohlasu dosáhli zejména svým albem „Mabool“, které přineslo návykové melodie, v nichž se snoubil silný vliv blízkovýchodní kultury s více či méně tradičními metalovými prvky v rozpětí od melodického death/doomu po progres. V letošním roce se očekává vydání v pořadí již pátého alba, které se stane nástupcem dosud poslední nahrávky „ORwarriOR“.

Druhým přírůstkem se stává americká deathcorová jednotka EMMURE. Kapela, jejíž kariéra stoupá každým vydaným albem, se v minulosti prezentovala českým fanouškům na turné Never Say Die nebo po boku Parkway Drive a nyní se premiérově představí na velkém pódiu v josefovské pevnosti.

Fanoušky deathmetalové klasiky potěší potvrzení holandské formace CENTURIAN. Kapela letos po dvanáctileté pauze vydala své třetí album nazvané „Contra Rationem“.