Brutal assault 23013

Možná trochu neočekávané jméno, která má ale v souvislosti s BA své opodstatnění. Kultovní britská formace KILLING JOKE vedená démonickým Jazem Colemanem se stává nově potvrzeným účastníkem letošního ročníku.
Historie KILLING JOKE sahá až ke konci sedmdesátých let a kromě šestileté přestávky, ukončené v roce 2002, jsou stále aktivní a nadmíru inspirativní formací, která navěky ovlivnila i řadu současných metalových skupin. Také na svém posledním albu „MMXII“  z roku 2012 pracují KILLING JOKE s vlivy metalu, industrialu a post-punku.

Předevčírem v Ostravě předvedli strhující show po boku Cannibal Corpse a nyní už se chystají na letní sezónu, během níž si střihnout také koncertní show na BA festivalu. Řeč je o americké kapele DEVILDRIVER, která staví zejména na groove metalové chytlavosti a mocných melodicko deathmetalových rifech. Jejich památné vystoupení na Download Festivalu v roce 2007 dovedlo fanoušky k takovému řádění, které je mnohými považováno za největší circle pit v historii. Co na to vy, BA fans?

Jako třetí kapelu dnes oznamujeme jméno rakouských blackmetalistů BELPHEGOR. Stálice evropské blackové scény připravuje na tento rok své jubilejní desáté studiové album.