Rocková Venefica postupně ladí detaily všeho, co má naplánované realizovat v první půlce příštího roku. O překvapení pro fanoušky rozhodně nebude nouze. Co všechno si pětice muzikantů připravila pro tuzemské i zahraniční příznivce, zveřejní hned po startu roku 2013.

Je tedy jasné, že ani před koncem toho aktuálního kapela nelení.

Před pár dny odehrála dva velmi úspěšné akustické koncerty v jazzových klubech s příjemným hostem, zpěvačkou Monikou Povýšilovou.

První se uskutečnil 8. prosince ve vyprodaném olomouckém Jazz Tibet Clubu, druhý 12. prosince v pražském Jazztimu.

Kromě skladeb z obou alb, která Venefica dosud vydala, Reflections of Reality (2008) a Drowning Soul Syndrome (2012), zazněly i známé a úspěšné světové hity.

Podívejte se, jak si Venefica úžasně poradila s písní „Freak On The Leash“ od amerických Korn:

Velkým překvapením pro návštěvníky byl duet „Ain´t No Mountain High Enough“, který by od Veneficy nikdo ani ve snu nečekal. Jde o známou píseň, kterou poprvé v roce 1967 nazpívali Američané Marvin Gaye a Tammi Terrell. O rok později se stala světovým megahitem v podání legendární Diany Ross.

Ve víc než dvouhodinovém setlistu obou exkluzivních akustických koncertů nechyběla ani velmi silná balada „One Perfect Moment“ z debutového alba. Venefica ji naživo hrála pouze na křtu první desky a teď po letech až právě na unplugged koncertech:

V Olomouci zazněly i skladby např. od Alter Bridge nebo Shinedown, v Praze pak třeba také duet od dvojice Ben Moody a Anastacia.

Podle frontmana Raye si Venefica obě netradiční akce moc užila a nevylučuje, že se předvánoční komorní akustické koncerty stanou tradicí.

Vzhledem k chystaným akcím na začátek příštího roku kapela zatím neprozradí názvy dalších světových hitů, které si pro prosincové unplugged koncerty „vypůjčila“.

Záznam jednoho z nich ale možná nabídne na Facebooku v poslední den roku 2012…

 

oficiální stránky kapely:        

www.venefica.cz

www.facebook.com/venefica.official

kluby, kde se konají koncerty Venefica Unplugged Exclusive:

www.jazzclub.olomouc.com

www.jazztime.cz

PR & média kontakt:

venefica@athrema.com

www.athrema.com