Nadace VIA slaví patnáctiny!

Kdy: pondělí 26. listopadu 2012 v 19.00

Kde: Lucerna Music Bar, Praha

 

Zahrají: Garage & Tony Ducháček / Láska vole! / Stay Subway

K poslechu a tanci: diskotéka Zdeňka Hnyka

 

Praha, 15. listopadu 2012

Zveme na oslavu patnáctých narozenin každého, kdo má chuť si je s námi užít, v neposlední řadě pak fanoušky vystupujících kapel, a to včetně těch, kteří o Nadaci VIA dosud nikdy neslyšeli. Lístky lze zakoupit v síti Ticketstream za 165 Kč.  www.ticketstream.cz

 

Nadace VIA vznikla v roce 1997, kdy navázala na činnost americké nadace The Foundation for a Civil Society. Od té doby pomáhá lidem, které nebaví nadávat na poměry, ale naopak je těší, když místo toho – třeba se svými sousedy – mohou sami něco udělat pro alespoň malou změnu k lepšímu. Na konci listopadu slaví Nadace VIA patnácté narozeniny. Pozvala si k tomu přátele, příznivce, dárce, dobrovolníky a další partnery, stejně jako ty, kterým pomáhá, tedy především místní občanská sdružení, usilující o probouzení spolkového života svých obcí, čtvrtí, ulic. Od konce roku 2011 spravuje VIA také dárcovský fond Tři sestry pomáhají – jeho prostřednictvím pomáhají dobrým věcem jak členové kapely, tak i příznivci Tří sester.   

 

Očekávaný výtěžek slavnostního večera: radost z dobré muziky. „Zaručujeme všem hostům a gratulantům, že se budou moci věnovat především zábavě oproštěné od oficialit, proslovů, sponzorských děkovaček a dalších nudných ceremonií. Tentokrát opravdu nepůjde o peníze,“ slibuje ředitel nadace Jiří Bárta.

 

„Těšíme se, že si zahrajeme na večírku Nadace VIA! Radost a potěšení z koncertů pro nás vždy byly a budou nejdůležitější, proto se rádi připojíme ke gratulantům a radostně oslavíme smysl práce lidí v nadaci!, “ říká Jan Macháček, novinář z Respektu a kytarista skupiny Garage & Tony Ducháček.

 

Kromě legendy undergroundu zahrají v pondělí 26. 11. v Lucerna Music Baru kapely Láska vole! a Stay Subway, večer bude pokračovat diskotékou Zdeňka Hnyka z Radia 1.

 

Další informace: Alexandra Václavíková a Jiří Bárta, Nadace VIA, 233 11 33 70

alexandravaclavikova@nadacevia.cz, jiribarta@nadacevia.cz

 

Nadace VIA je největším soukromým mecenášem komunitního rozvoje v ČR. Od svého vzniku v roce 1997 podpořila 3 000 místních projektů částkou přesahující 250 milionů korun, přičemž jen za loňský rok to bylo 169 projektů za 13,8 milionu korun.

 

Nadace VIA rovněž investuje do životaschopnosti českých neziskovek: nabízí jim dlouhodobý program Akcelerátor – Akademie sociálního podnikání a v současné době připravuje zbrusu nový program Leadership Aid. Pomáhá také obnovovat zpřetrhané tradice českého dárcovství: udílí výroční Cenu VIA Bona, určenou smělým a inspirativním tuzemským filantropickým počinům, pořádá rovněž Dobročinnou aukci moravských vín, uměleckých předmětů a nevšedních zážitků.

 

Nadace VIA vychází z přesvědčení, že ochota podílet se na správě věcí veřejných a starost o okolí jsou nezbytným předpokladem svobodné společnosti a jedním ze základních znaků vyspělé demokracie. Věříme, že si tak můžeme zpříjemnit život v této zemi.