Brutal Assault to není pouze čtyřdenní hudební maratón probíhající na třech pódiích. Čas od času přijde vhod i trocha relaxace a odreagování od hudebního lomozu.

Festivalový areál nabízí hned několik míst pro nehudební vyžití. Tím hlavním je oblíbená „Zelená louka“, kde se každoročně nalézá rozsáhlý metal market (letos největší v historii). Kromě toho zde letos vyroste „Maxim Circus“, tedy cirkusové šapitó skrývající ve svých útrobách relaxační (fatboy) a herní (X-Box, stolní tenis) zónu. Na svém místě bude také Cinema House, letos s programem obsahujícím, mimo tradiční porce hororů, také sekce Cartoon, dokumenty Jeden svět a také mezinárodně oceňovaný film Heavy Metal in Baghdad, pojednávající o osudech metalové kapely v Iráku.

Opustíme-li Zelenou louku, musíme zmínit další novou atrakci, kterou bude Paintball area umístěná u přístupové cesty do festivalového areálu, anebo velkokapacitní stan usazený v „podkově“ (z boku přírodní tribuny), jež nabídne sezení pro zhruba 800 lidí. Pro milovníky historie a temných zákoutí nesmíme opomenout ani standardní možnost návštěvy josefovských podzemních chodeb.

Řadu novinek si pro vás přichystali také naši stálí festivaloví partneři. Jägermeister posílí četu svých krásných hostesek, které vám v areálu budou nabízet oblíbené welcome drinky rozlévané do oblíbených zkumavek, Jack Daniels připravil dokonce celý stánek se svým sortimentem, chybět nebude ani posílené „energetické stanoviště“ Red Bull. O kvalitní zvuk se opět postará firma TD Promo a navštívit doporučujeme také stanoviště  Metalshopu.