Festival Votvírák přináší line-up letošního ročníku, který tradičně proběhne v prostoru letiště Boží Dar ve středočeských Milovicích a od 15. do 17. 6. 2012 poskytne hudebním gurmánům luxusní hudební zážitek a zábavu. Díky multižánrovému hudebnímu programu si vybere každý.

Čtyři stage Vás budou neúnavně zásobovat exhibicemi rockových, popových a hip-hopových formací. Svou „padesátku“ zde letos oslaví skupina Olympic v čele s Petrem Jandou, který k oslavám kapely připojí i své sedmdesáté výročí. Kulaté třicáté narozeniny slaví také rocková legenda Arakain, jež patří k tradičním kapelám festivalu. Páteční program pojede ve stylu hudebních hvězd jako jsou Mig 21 s lídrem Jirkou Macháčkem, který herce nezapře. Nejen pro mladé slečny zahrají partičky Mandrage a UDG, pro hip-hopové fandy tu budou např. jihlavští  Pio Squad či stále oblíbenější Prago Union. Ze slovenských kapel svou show dále ukáží Desmod  a stále oblíbený Václav Neckář se skupinou Bacily.

V sobotním programu zazní velká hudební jména jako např. Chinaski, kteří zahrají 5 skladeb vybíraných přímo Vámi. Naostro to rozjedou Rybičky 48 z Kutné hory. Neuvěřitelnou hudební show zajistí electro-pop-punková banda Skyline, pop-rockový band Charlie Straight, kteří svou inspiraci načerpali od Coldplay či Radiohead až po Daft Punk a další. Lety mimo se pochlubí svou novou deskou Playback. Do varu posluchače jistě dostane i stále se vracející slovenská punková banda Iné Kafe. Návrat hlásí i legenda Lipo. Na natočení nového videoklipu bude lákat čáslavská Civilní obrana. Potěšení jistě přinese objev roku kapela Goodfellas.

Časový rozpis festivalu:

Více informací : www.votvirak.cz