Američtí TRIVIUM v Brně! Koncertní bomba vybouchne 12. června na Melodce. Koncert se uskuteční v rámci krátkého evropského turné kapely na podporu poslední desky „In Waves“, která vyšla na začátku srpna minulého roku a stala se tak nástupcem posledního alba „Shogun“.

Vstupenky na koncert jsou k dostání ve všech předprodejních sítích(490 kč – 555 Kč). Bližší informace o koncertu naleznete na webu www.obscure.cz.

Trivium (USA)
Že nemá metal budoucnost? Že pouze přešlapuje na místě? Ale jděte, americké kvarteto Trivium již přes deset let staví tyto negativistické analýzy na hlavu. Každé jejich další album je důkazem, že pokud se zkombinuje přirozený talent a pracovitost několika lidí, může vzniknout něco hodně speciálního. Podobně je tomu i u jejich novinkové nahrávky, která dostala název „In Waves“. Jak je již u Trivium zvykem, opět přináší něco drobně odlišného, než co známe z jejich minulých desek. Svým syrovějším a agresivnějším pojetím pak nejvíce nechá vzpomenout na album „Ascendancy“ z roku 2005. Trivium opět sázejí na svou nejsilnější stránku a osobitým způsobem si zde pohrávají s prvky heavy, thrash, progressive, metalcore nebo groove, které sebevědomě zpracovávají do finálního mixu, jenž je pro ně tolik typický. Úspěch kapely spočívá mj. v tom, že dokáží oslovit všechny generace fanoušků. Ať již jsou to ti starší, kteří v jejich hudbě slyší odkazy na Metallicu, Iron Maiden nebo Slayer, nebo ti mladší, kterým imponuje hardcoreová či metalcoreová agresivita jejich hudby. Navíc se evidentně umí trefit do vkusu mas, aniž by to byl jejich vypočítavý záměr. Trivium jsou symbolem nové éry metalové hudby a díky tomu se k nim upírají zraky mnoha lidí. To, že si s žádným tlakem nedělají starosti, potvrzují také při svých živých show, díky nimž byli hned dvakrát vyhlášeni nejlepší živou kapelou.
Oficiální web kapely