Od svého comebacku v roce 2010 sklízí kapela Accept vesměs jen samé úspěchy a dobývá zpět kdysi zašlou slávu. Po velmi zdařilém albu „Blood Of Nation“  jim letos vyšla již druhá deska v éře s Markem Tornillem za mikrofonem, kterou nazvali „Stalingrad“. Nové album se musí samozřejmě zpropagovat i živým hraním a proto hned po vydání vyrazili na koncertní šnůru. Díky agentuře Pragokoncert v ní bylo pamatováno i na naší Českou republiku. Accept se zde zastavili 21.4. ve zlínské hale Euronics. Jako předskokané byli pořadateli vybrány moravské bandy Power 5 a Citron.

Nabídka kapel velmi lákavá, takže jsem neváhal ani chvíli a vyrazil směr Zlín, abych byl přítomen i já. K hale jsem dorazil s předstihem, okouknul venkovní stánky s občerstvením a postavil se do fronty k jednomu ze vchodů. V 19 hodin jsme se dočkali, začalo se pouštět dovnitř, tak jsem se ani nenadál a již jsem stál dole na ploše a čekal na první kapelu.

Celý večer zahajovala valašská čtveřice Power 5. Kapela,  jejiž jádro tvoří Olin a Milan Škrabalovi (bicí a zpěv), doplněna o kytaristu Lukáše Langera a basáka Jirku Jagoše. Předvedli příjemný powermetalový set, bylo vidět jak se chlapi hraním vyloženě baví. Půlhodinka hracího času je ale sakra málo, takže než jsem se rozkoukal, byl konec a poté je hodně rychle vylifrovali z pódia i technici, takže ani nestihli dát avizovanou fotku s fanoušky.

Po pauze, ve které se sklidili bicí předešlé kapely, přišel čas na druhého hudebního hosta. Na podium nastoupila ostravská legenda Citron. Zpěvák Standa Hranický má stále zdravotní problémy, takže za mikrofonem opět s bývalým zpěvákem Fannym Michalíkem. Vystoupení se mi velmi líbilo, Fanny je na podiu doslova živel, dábel a nevím, jaké bych ještě použil slovo. Hrálo se jak z poslední desky („Kurtizány“, „Rock´n´roll démon“) , tak i starší osvědčené fláky („Zahradní Slavnost“, „Rock rock rock“ a nebo třeba „Ocelové Srdce“). Celé vystoupení Citronu provázel i vesměs povedený zvuk.

Setlist : Hon na bluda, Kurtizány, Už víme svý, Dej mi s tím pokoj, Zase dál, Rock´n´roll démon, Zahradní slavnost, Rock rock rock, Ocelové srdce

Po nezbytné pauze na úpravu podia nastal chvíli před 22.hodinou čas na hlavní hvězdu večera. Už když hala zhasla,  publikum začalo burácet a nastal obrovský aplaus. Podium se ponořilo do modrých barev a za zvuku intra (sirény jako při válečném náletu) na scénu napochodovali Wolf, Peter, Herman, Stefan a Mark, čili současná sestava Accept. Úvod koncertu obstaraly dvě ukázky z nové desky. Jako první zazněla skladba „Hellfire“ a hned potom titulka „Stalingrad“, což je v mých očích a uších velmi výjimečná a úžasná skladba. Wolf si v ní zasóloval úryvek z ruské hymny a Mark nám přitom zamával vlajkou s motivem obalu nového alba. Tyto první skladby, bohužel, provázel velmi špatný zvuk. Poté zvukař naštěstí vše postupně napravil, tak jsme si mohli začít užívat tu pravou, nefalšovanou heavymetalovou jízdu. Během koncertu se hrály ukázky z minulé desky „Blood Of The Nation“. Z této fošny zazněly třeba klipovky „Teutonic Terror“, „Pandemic“ a nebo pecka „Shelter“. Zbytek setlistu tvořily hity z doby dávno minulé, které si publikum na každém koncertě stejně žádá. Mark je po svém předchůdci odzpíval s velkou bravurou a neustále ukazoval, že když kapela hledala nástupce Uda, tak vybrala velmi dobře. Mark má podobný hlas,  přitom předchůdce nenapodobuje a je stále svůj. Během koncertu jsme také shlédli dvě sóla, v jednu chvíli zůstal na podiu jen kytarák Wolf a později zase rytmická sekce, čili basák a bubeník. Zhruba po hodince a půl se koncert dostal až k první přídavkové skladbě, kterou byl velehit „Metalheart“. Při této skladbě se objevila za bicí soupravou velká lví hlava s fialově svítícíma očima, která tam zůstala i během dvou dalších skladeb, než jsme se dostali k úplnému závěru.

Když opomenu obrovské vedro v hale,  celkově bych koncert hodnotil velmi dobře. Accept podali uctihodný výkon, představili se snad v životní formě. Celkově zaznělo 21 fláků a koncert trval bezmála dvě hodiny.

Setlist Accept:  Hellfire, Stalingrad, Restless and Wild, Living for Tonite, Breaker, Son of a Bitch, Bucket Full Of Hate, Monsterman, Shadow Soldiers, Neon Nights, Bulletproof, Losers and Winners, Aiming High, Princess of the Dawn, Up to the Limit, No Shelter, Pandemic, Fast as a Shark, Metal Heart, Teutonic Terror, Balls to the Wall