Phantoms of Pilsen no. 6 – Plzeň – Božkov, Czech Republic
(SECRETS OF THE MOON (Ger), BETHLEHEM (Ger), DORDEDUH (Rom), HEIDEN (Cz), THE STONE (Ser), KOZELJNIK (Ser), HROMOVLAD (Sk), PANYCHIDA (Cz) … and more …)

Phantoms of Pilsen no.6
5. – 6. 10. 2012 Plzeň – Božkov

Vítejte,
Přípravy dalšího ročníku Phantoms of Pilsen jsou v plném proudu a již z prvních informací je zřejmé, že jsme celý podnik letos pojali dosti odlišně od ročníků minulých. Tedy Phantoms of Pilsen no. 6 bude letos trvat dva dny. Ovšem dramaturgie bude postavena tak, že hrát se začne v pátek večer a druhý den se začne nikoli odpoledne, jak bylo zvykem, ale spíše v podvečer. Bude tedy i dost času poznávat krásy Plzně a okolí. Zcela určitě vám přineseme pár tipů na případný výlet či návštěvu některé z plzeňských atrakcí. Podzim ukáže, zda má tato akce na festivalové mapě své místo či nikoli. Doufáme, že nás podpoříte a zároveň, že vás zaujmeme nejen obsazením kapel, do kterých letos vkládáme asi nejvíce za dobu existence našeho skromného festivalu.

Místo konání zůstává stejné jako loni, tedy Plzeň – Božkov, sál restaurace Pod Kopcem.

Zároveň se pracuje na oficiálním festivalovém webu, který spolu s Facebookem bude hlavním zdrojem informací. Podstatné info o účinkujících kapelách najdete také na webovém portálu Mortemzine.net (http://www.mortemzine.net/). Na recenze a články vystupujících kapel vás budeme průběžně odkazovat a o všech dalších aktivitách budeme průběžně informovat.

Nezapomeňte také „lajknout“ náš FB na http://www.facebook.com/crew.pilsen I zde se budete dozvídat více a více…

Oficiální FB událost najdete zde: http://www.facebook.com/events/327489907315791/

Nyní je na čase oznámit první kapely, které letos na Phantoms of Pilsen 5.10. a 6.10.2012 vystoupí.

A rovnou začneme „velkými jmény“. Jednou z hlavních kapel POP6 budou momentálně, vzhledem k vydání nového alba „Seven Bells“, velice aktivní SECRETS OF THE MOON z Německa, kotvící u magického labelu Prophecy records – Lupus Lounge. Pokud si některé kapely na okultno jen hrají, SECRETS OF THE MOON jsou jeho opravdovým ztělesněním. Zcela originální pojetí black metalu a jeho spřízněných žánrů.

http://www.secretsofthemoon.org/
http://www.facebook.com/sotm777

Taktéž druhá kapela pochází ze stáje Prophecy records – Lupus Lounge. Jsou jimi pokračovatelé původní linie NEGURA BUNGET, s rumunskou tradiční hudbou koketující DORDEDUH. Kdo navštívil loňský Brutal Assault možná si na kapelu vzpomene. Nicméně na POP6 budou mít v potemnělém sále DORDEDUH jistě zcela jinou atmosféru než za denního světla.

http://www.myspace.com/officialdordeduh
http://www.facebook.com/Dordeduh?ref=ts&sk=app_2405167945

Do třetice zahraniční jméno a to pro mnohé kultovní záležitost v podobě německých depresí načichlých maniaků BETHLEHEM. Kapela, která prošla rozmanitým vývojem od dřevního black metalu v podobě prvních alb až k zvrácenému pojetí temného rocku. Kapela, jejímž členem byl krátce také Niklas Kvarforth ze švédských SHINING. Totální povinnost pro všechny, kteří s temnou hudbou byť jen koketují. Kapelu, kterou v ČR rozhodně jen tak neuvidíte.

http://www.facebook.com/bethlehemasylum?v=app_2405167945
http://www.myspace.com/bethlehemasylum

Kdo z české scény by k výše jmenovaným mohl sedět lépe, než čerstvě ocenění HEIDEN. Držitelé Anděla za rok 2011, výherci Břitvy. Stále aktuální album „Dolores“ má rozhodně co nabídnout. Nepropásněte tedy jednu z vzácných příležitostí živé prezentace této ojedinělé záležitosti. Kapela nepochybně přichystá strhující emocionální divadlo.

http://heidenhorde.com/
http://myspace.com/heidenhorde

Na Phantoms of Pilsen no. 6 se letos představí také v ČR dobře známé elitní black metalové komando THE STONE ze srbského Bělehradu. Aktuální album „Golet“ práv vyšlo ve vinylové podobě u Folter Records.

http://www.thestonehorde.com/
http://www.facebook.com/thestonehorde

Ovšem co bude na vystoupení The Stone tentokrát unikátní je fakt, že kapela odehraje hned koncerty dva!!!! Druhým setem bude totiž prezentovat tvorbu personálně propojené kapely, či projektu, hlavního mozku THE STONE, tedy kytaristy Kozeljnika. Zcela poprvé tak uvidíte kapelu KOZELJNIK v ČR!!! A nutno podotknout, že zejména druhé album této kapely „Deepr the Fall“ má hodně co nabídnout.

http://www.kozeljnik.com/
http://www.facebook.com/Kozeljnik

Účast na dále přislíbili také slovenští HROMOVLAD. Jejich první koncert v Plzni byl dechberoucím zážitkem a nezbývá, než doufát, že kapela takový přednes ještě vylepší. Rozhodně jedna z top kapel folk/pagan black metalu z našich luhů a hájů

http://www.hromovlad.com/
http://www.myspace.com/hromovlad

Další kapely budou postupně přibývat.