Nové album šumperské rock-crossoverové party DYING PASSION s názvem „Amplify“ vychází již 7.5.2012 u labelu Epidemia Records. Nahrávka vznikala tradičně pod vedením Standy Valáška ve studiu ŠOPA. K této příležitosti plánuje skupina společné koncerty v rámci La Grande Amplify Tour s kapelou FORGOTTEN SILENCE, kteří vydávají 17.5. v den startu turné novinku „La grande bouffe“!

Dying Passion charakterizuje temně emotivní atmosféra skladeb a jedinečný výrazný alt zpěvačky Zuzany Jelínkové. Poslední CD „Absorb“ získalo ocenění Album roku 2009 v anketě Břitva a zároveň letos ve stejné anketě nominaci na Album desetiletí. Deska byla oceněna také v hudebních cenách Anděl, kde obdržela 2. místo v tvrdě-rockové kategorii. Skupina disponuje melancholickými, rozmáchlými melodiemi a z původního gothic/doom metalového základu expanduje do mnoha směrů, barev i výrazů, aniž by utrpěla její rozpoznatelnost. Postupem času kapela získala civilnější a rockovější projev a přitom neztratila nic ze svého charismatu a atmosféry. Vytvořila si vlastní styl, který už nemá smysl vytyčovat žánrovými škatulkami. Dying Passion dokáží znít křehce i velkolepě a pojmout do sebe velkou škálu vlivů.

Nová kolekce „La Grande Bouffe“ avantgardně-metalové stálice Forgotten Silence vychází jako 180g LP v gatefold-obalu s vloženým CD nebo jako digipakCD u Shindy Production. Album charakterizuje hudební přitvrzení, zaslechnout lze death, black, thrash, rock ale i reggae. Hlavní vokály patří Satyrovi a Krustymu a také Brunovi ze skupiny Hypnos. Album je lehce inspirováno stejnojmenným filmem „Velká žranice“.

19.5. proběhne v pražském Rock Café křest CD „Amplify“jehož kmotrem bude hudební publicista Petr Korál.

 

Rozpis tour:

17.05. České Budějovice – MC Fabrika
18.05. Plzeň – Divadlo Pod Lampou + Llyr+Neron
19.05. Praha – Rock Café + Et Moriemur
25.05. Ostrava – Barrák + Awrizis
26.05. Banská Bystrica (SK) – Tirish pub
01.06. Brno – Melodka + Astronaut On a Cloud
15.06. Šumperk – H-Club (open air) + Mad God