Putovní festivalová tour Full Of Hate po třech letech opět objíždí Evropu. Během února a března má naplánováno celkem 23 zastávek v různých městech. Tato šnůra naštěstí opět neminula Českou republiku, zatímco  před třemi lety se u nás zastavila v pražském Abatonu, tentokráte padla volba na větší prostor rovněž pražského KC Vltavská. Posléze se ukázalo, že i tento prostor byl kapacitně téměř nedostačující, protože jak se lidově řekne, bylo nasračku narváno. A jak na tomto místě bývá zvykem, bylo i nemístné vedro. Datum této letošní pražské zastávky byl stanoven na 23.2. 2012. Pořadatelé nám  přivezli špičkovou sestavu kapel, jako hlavní taháky se představily americká deathmetalová legenda Cannibal Corpse a polští black deathový Behemoth. Před těmito kapelami vystoupily ještě další 4 bandy, řečtí trashers Suicidal Angels, holandští Legion of the Damned, američtí death grindový Misery Index a v roli speciálního hosta angličtí Nexus Inferis.

Začátek akce byl naplánován již na tři čtvrtě na šest, což je pro pracujícího a hlavně mimopražského člověka hodně brzy, což také poznala první kapela Nexus Inferis, která hrála ještě před ne zcela zaplněným sálem. Těsně před celou šnůrou vydala tato banda svojí debutovou desku „A Vision Of The Final Earth“, kterou nám během svého pulhodinového hracího času předvedla i naživo. I když pro mnohé, včetně mne,  je zatím neznámou kapelou, tak se poslouchat rozhodně dala. Nenadchla, ale ani vyloženě nezklamala. Na to, že hrála jako první, tak měla i celkem slušný zvuk.

Po čtvrthodinové pauze, kterou většina přítomných využila na občerstvení,  přišel na řadu old school thrashmetal v podání vycházející řecké hvězdy Suicidal Angels. Tato banda mě nadchla  na loňském Metalfestu a parádní byla i tentokrát. Při jejich koncertu musí být spokojen každý fanoušek kapel jako jsou Testament, Slayer nebo Exodus, protože se kapela snaží jít přesně v jejich šlépějích. V lednu jim vyšla nová fošna “ Bloodbath“, takže se hrálo hlavně z ní, ale došlo i na ukázky z obou předešlých desek. Škoda, že zde dostali jen 35 minut hracího času. Rozhodně bych je snesl poslouchat delší dobu. Tak snad někdy příště, třeba v létě na vizovickém Moru.

Sál se začal plnit čím dál víc a přišel čas na třetí bandu v pořadí, kterou byli američtí death grindový řezníci Misery Index. Již od začátku sázeli jednu skladbu za druhou a sálala z nich velice pozitivní energie. Ostré kytarové rify jejich muziky se doslova zařezávaly do uší všech přítomných, což hlavně ty v přední časti náležitě ocenili a rozjel se parádní moshpit. Hrálo se převážně z poslední desky „Heirs To Thievery“, kterou kapela vydala v roce 2010. Po konci jejich koncertu začalo být v sále neskutečné vedro, takže jsem pauzu na přestavbu využil na ochlazení a šel se podívat ven.

Dolů na sál jsem se vrátil až na začátek setu holandských thrashdeatherů Legion of the Damned. Jejich energický set byl opět parádní. Hrály se hlavně starší věci (Legion of the Damned, Death’s Head March, Bleed For Me a  nebo Malevolent Rapture), které opravdu můžu. Docala mě překvapilo, že na poslední CD „Descent Into Chaos“ bylo vzpomenuto snad jen jednou skladbou. I při tomto setu se v předních řadách publika strhla pěkná metalová mela.

Atmosféra na sále houstla, na place bylo totálně narváno a to značilo jediné, že je čas na prvního headlinera. Tím nebyl nikdo jiný, než polští králové extrémního metalu, kapela Behemoth. Toto je první souvislé turné, které kapela absolvuje po dlouhých zdravotních problémech svého frontmana Adama „Nergala“ Darskiho, takže jsem byl hodně zvědav, jak to celé zvládne. Vše, myslím, proběhlo bez sebemenších potíží a Nergal všem přítomným ukázal, že je zpět ve vynikající formě a plný energie jako před nemocí. Pro mne určitě nejlepší vystoupení celého večera, které jsem si náramně užil. Zkrátka, byla to doslova blacmetalová mše.

Po další nezbytné půlhodince na přestavbu podia, přišel na řadu poslední koncert celé akce. O závěr se postarali legendární američtí deathmetalisté Cannibal Corpse. Smrtící metal v podání této bandy, která brázdí podia již od roku 1988 opravdu skoro zabíjel. Celá kapela pařila jak zamlada a když zpěvák George „Corpsegrinder“ Fisher začal točit svou vlasatou  hlavou,  byl průvan snad i na druhé straně sálu. Během setu došlo na průřez celou tvorbou kapely. Od starších skladeb, jako je třeba „Born in a Casket“ nebo „Covered With Sores“, až po ty novější. Z nich bych vybral třeba otvírák „Evisceration Plague“ a „Priests of Sodom“, dále došlo i na ukázky z připravované desky „Torture“, která vyjde v březnu. Pro českého fanouška byl koncert umocněn ještě tím, že kytaristé  odehráli koncert v trikách českých deathových stálic Tortharry a Hypnos.

Když opomenu občasné problémy se zvukem  a strašné vedro ke konci akce, čímž je bohužel toto centrum známé, tak bych celkově nenašel snad žádné negativum. Tato akce se prostě vydařila a jak já, tak i celé osazenstvo Vltavské muselo odcházet nadmíru spokojeno. Myslím,  když vezmu v úvahu  návštěvnost, že museli být nadmíru spokojení i pořadatelé.