Časopis Pařát aktuálně přichází se svým 44. číslem. Jelikož jsou na titulní straně CANNIBAL CORPSE, stěžejní článek je jasný – s Alexem Websterem a Paulem Mazurkiewiczem jsme na 4 stranách zavzpomínali na věci minulé a opřeli se také o novinku „Torture“.  Čerstvě mají alba např. také ASPHYX, NAPALM DEATH nebo PSYCROPTIC, což byl důvod vzít si členy těchto kapel pořádně „na mušku“. BILOCATE pro změnu prozradí důvod zákazu koncertování v rodném Jordánsku, Fenriz z  DARKTHRONE zavzpomíná na black metal 80.let, kdy poprvé vyšly čtyři jejich demáče, jež jsou nyní jako komplet posluchačům předkládány v remasterovaných verzích, Matt z  EXHUMED představí jednu z největších fanynek kapely – jeho 73 letou babičku (smích) a mnoho mnoho dalšího.  Z českého podzemí ve druhém díle zavzpomínáme na MASTER´S HAMMER, přiblížíme minulost i současnost Vincenta Venery alias SVATÉHO VINCENTA, pěkně z detailu se podíváme do zákulisí festivalu MetalGate Czech Death fest a mnohé další.

Součástí nového Pařátu je také album AVENGER – MCMXCII-MMXII“ . Jeho název asi hovoří za vše. Stálice českého dark/blacku slaví 20. narozeniny a u té příležitosti nabízí průřez tvorbou. POZOR! Nejedná se klasické best of – všechny skladby byly nahrány znovu, mají zvuk roku 2012 a mezi 17 songy (stopáž 79 minut) se nachází i několik raritek, což znamená nikdy nevydaných skladeb! Krásný booklet je z dílny mistra Deathera.

Jelikož je tomu letos 25 let od vydání alba „Scum“ od NAPALM DEATH, jeden z megaplakátů v nekonečné sérii „Frontcovers Gallery“ je věnován právě tomuto albu. Z českých alb metalové historie dochází na „Ritual“ od MASTER´S HAMMER.

I přes novoroční zdražení skoro všeho a navýšení DPH Pařát zůstává i v roce 2012 na stejné ceně a pořídíte ho za 99 Kč včetně poštovného.

Kompletní obsah a veškeré další informace najdete na  www.paratmagazine.com