NEJSLAVNĚJŠÍ METALOVÁ KAPELA SVĚTA METALLICA  SE VRACÍ DO ČESKÉ REPUBLIKY!

Vystoupí 7. května pod širým nebem v pražské SynotTip aréně. Lístky budou stát 1 490 až 2 490 korun a jako speciální host vystoupí kapela Gojira.
Metallica se po čtyřech letech vrací do Prahy a fanouškové se mají na co těšit, protože čtveřice zahraje materiál ze svého stejnojmenného titulu z roku 1991 na počest 20. výročí od vydání tohoto legendárního, často nazývaného černého alba.
Metallica se během své více než pětadvacetileté existence stala pojmem, který vybočuje ze škatulek označených přívlastkem metal. Jednoduše nejlepší metalová kapela ovlivnila nespočet dalších hudebníků po celém světě. Metallica svým vzhledem a vyjadřováním vypadala, jakoby pocházela z ulice, což nebylo pro rockové hvězdy osmdesátých let právě typické, a rozšířila tak možnosti žánru metal. Svými složitě strukturovanými skladbami se zapsala do povědomí téměř každému.
Metallica doposud vydala devět studiových alb, dvě živé alba, dvě EP, dvaadvacet videoklipů a třiačtyřicet singlů. Skupina vyhrála devět cen Grammy a jako jediné kapele v historii se jí podařilo bodovat v albovém žebříčku Billboard 200 na prvním místě s pěti po sobě následujícími alby. Album Metallica (1991), nebo chcete-li černé album, kterého se v USA prodalo více než 15 miliónů kopií (22 mil. celosvětově), je 25. nejprodávanějším albem v USA. V období, kdy vyšlo jejich poslední album Death Magnetic, se celkový počet prodaných nahrávek odhadoval na více než 100 miliónů. K září 2008 byla Metallica pátým nejlépe se prodávajícím hudebním interpretem, a to od 25. května 1991, kdy začal informační systém SoundScan sledovat prodejnost nahrávek. Za sledované období prodala Metallica jenom v Spojených státech 50 111 000 alb. V roce 2011 skupina nahrála nové album společně s kytaristou Lou Reedem. Album obsahuje deset nových skladeb a jmenuje se Lulu.