APOCALYPTICA, CRASHDIET, THORNAFIRE na Basinfirefestu 2012!
Finskou skupinu APOCALYPTICA jistě netřeba českým fanouškům představovat. Jejich koncerty jsou vždy nabité energií a představují obrovský hudební zážitek. I proto bývají dlouho dopředu vyprodané! Pořadatelé Basinfirefestu Vám tento hudební poklad přinesou již tradičně na začátku léta.
Eicca Toppinen, Perttu Kivilaakso, Paavo Lotjonen, Mikko Siren – čtveřice nadaných violoncellistů, jež svým věhlasem konkuruje takovým kapelám jako je Metallica, Slayer nebo Sepultura! Hlas jejich hudebním dílům propůjčili například Corey Taylor ze Slipknot, Ville Valo z HIM, Lauri Ylönen z The Rasmus, Nina Hagen nebo Marta Jandová. Těšit se můžete na působivé vystoupení vygradované na maximum!
Dalším zajímavým přírůstkem jsou švédští CrashDiet. Kapela vznikla v roce 2000 ve Stockholmu a nechala se inspirovat hvězdami jako jsou např. Kiss, Mötley Crüe nebo Guns N‘ Roses.
Na festivalu vystoupí také Thornafire mající své kořeny v Chile. Jejich syrový death metal nepostrádá prvky melodičnosti. Svým projevem by se dali přirovnat ke známějším Immolation.

Další zahraniční i české kapely budou potvrzeny v nejbližších dnech!