První novoroční trojice potvrzených kapel je zde. Aktuálnímu trojlístku dominuje jméno newyorkských deathmetalových mohykánů IMMOLATION. Jedna z nejklasičtějších a nejtemnějších kapel zaoceánské deathové scény nepřestává dominovat ani po více než dvou dekádách aktivní činnosti. Aktuálnmí EP s názvem „Providence“ je klenotem v jejich diskografii a díky přelomovému formátu volně stáhnutelného EP se o tom můžete přesvědčit zdarma sami..

Název britská formace VALLENFYRE bude ještě pro řadu fanoušků velkou neznámou, ale při bližším pohledu zjistí, že mezi členy této kapely nalezneme hned několik velmi známých jmen ze skupin jako jsou Paradise Lost, My Dying Bride nebo Doom. VALLENFYRE, pohybující se na stylovém pomezí death a doom metalu, vydali v loňském roce své debutové album „A Fragile King“.

RIVERSIDE, leadeři polské progresivní scény, přesvědčili o svých nesporných kvalitách vloni na svém pražském koncertu a potvrdili, že kromě stálic jako Behemoth nebo Vader roste v Polsku, tentokrát na poli alternativního metalu, další velké jméno. Kapela, kde v jednom dotyku ucítíte Porcupine Tree společně s Meshuggah, si zkrátka takovou příležitost zaslouží.