První death metalové turné roku 2012 bude bezesporu svátkem pro všechny fanoušky smrtícího kovu. Po dlouhých šesti letech se do Uherského Hradiště vrací nekompromisní blasphemici KRISIUN z Brazílie, které tentokrát doplní legendární floridská smečka MALEVOLENT CREATION a další Američané v podobě kapely VITAL REMAINS. Death metalový balíček snů zkompletují čeští vyslanci v podobě kapel HYPNOS a HEAVING EARTH.

Vstupenky na tuto událost jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích. Více informací o koncertu nabízí webová stránka www.obscure.cz.

Na konci ledna se nad Uherským Hradištěm setmí. Naplánován je příjezd mocných kapel z amerického kontinentu v čele s bratry Kolesneovými, kteří pod vlajkou KRISIUN přijedou podpořit svou novinku „The Great Execution“. Kapela, která za dvacet let své kariéry nikdy neuhnula ze svého stylu ani o píď, nabídne pořádnou porci narouhaného a poctivě nasypaného metalu. Brazilští čerti moc dobře vědí pravý význam slova „death metal“ a tomu bude také odpovídat jejich živá show.

Floridští řezníci MALEVOLENT CREATION budou druhým headlinerem nedělního večera. Kultovní smečka, která se v devadesátých letech podílela na definici death metalu a zapsala se do historie tohoto žánru nesmrtelnými opusy jako „The Ten Commandments“ a „Retribution“, vystoupí v čele s vokalistou Brettem Hoffmannem, což naživo znamená právě návrat ke starým deskám.

Třetím americkým vyslancem budou jsou na tomto turné drtiči VITAL REMAINS v čele s Tonym Lazarem. Další z kultovních formací deathového žánru se vrací do Evropy po dlouhé době a skvěle doplní již zmíněnou dvojici svých krajanů a kolegů.

Neskutečně silný line-up doplní ještě tuzemská deathmetalová stálice HYPNOS, která navíc zahraje ve svém rodném městě a to navíc dlouhém roce a půl! Družina kolem Bruna Kovaříka představí průřez historií včetně stále aktuálního „Halfway to Hell“.

Koncertní večer pak odstartuje peklem nasáklá horda jménem HEAVING EARTH, která přijede do Hradiště stylově nadiktovat blasphemický death metal amerického střihu.

Vzhledem k sestavě by se tento koncert dal nazvat také jako „sčítání deathmetalistů“. Takže pozor! 29. ledna 2012 v Uherském Hradišti v klubu Mír se ukáže, kolik nás v Česku ještě je!