Novým číslem Pařát uzavírá 12. sezónu, která vyvrcholí narozeninovými koncerty 20. ledna v Praze a o den později v Ostravě.

„Chceme, aby všichni věděli, že jsme nejpracovitější kapelou na světě,“ říká Nergal, frontman polské tvrděmetalové ikony BEHEMOTH, která je hlavním tématem tohoto čísla. Nejde ani tak o fakta z historie BEHEMOTH, jako hlavně o Nergalovy pocity z věcí kolem něj. Hudebních i nehudebních.

Svých 20 let nedávno oslavili TORTHARRY, o čemž si můžete přečíst ve vzpomínkách jejich zpěváka a kytaristy. Novou desku chystají MASTER´S HAMMER, což lemuje první část návratu do jejich historie. Ve „výletech zpět“ dochází i na připomenutí si zlatých let IMPETIGA, THEATRE OF TRAGEDY nebo BROKEN HOPE (nechybí aktuální komentáře a vzpomínky bývalých členů kapel). Průsečík mezi historií a současností nabízí třeba rozhovor s NASUM, kteří rozpoutají peklo na Obscene Extreme. Krom megaplakátů MAYHEM, KORPIKLAANI nebo TORTHARRY si můžete vylepit také artwork kultovního alba metalové historie – „Reign In Blood“ od SLAYER. Letos je tomu už 25 let od jeho vydání.

Přečíst si také budete moci třeba názory českých a slovenských metalových fotografů, jak se dělá festival Maryland Deatfest v Americe (včetně ohlasů českých kapel, které si na něm zahrály) atd. Je toho fůra, vyjmenovat by to sem nevešlo…

Součástí nového Pařátu je také EP „Woodland Journey“ (11 skladeb, 50 minut) západočeské pagan blackové formace PANYCHIDA, na kterém najdete songy fungl nové, starší, starší předělané, coververze, i jeden živák. Navíc za krásným artworkem malířky Zdeňky Bouškové se skrývá poměrně netypicky pojatý booklet. Současně k tomuto EP si můžete přiobjednat také nový merch s díly PANYCHIDY.

Kompletní obsah, způsob distribuce a veškeré další informace najdete na www.paratmagazine.com