30.11.2011 v sále kulturního domu v Solnici vystoupí legendární skotská skupina Nazareth s podporou české bandy Motorband.

 

Nazareth se zapsal do historie světové populární hudby především světovými klasickými hity jako „Love Hurts“, „Dream On“ či „Holliday“ atd…

Nazareth vznikli ve skotském městě Dunfermline ze zbytků polo-profesionální místní kapely The Shadettes (původně Mark V a The Red Hawks) zpěvákem Danem McCaffertym, kytaristou Mannym Charltonem, basákem Petem Agnewem a bubeníkem Darrellem Sweetem. Jméno získali ze skladby „The Weight“ od skupiny The Band („I pulled into Nazareth/Was feelin‘ half past dead…“). V roce 1970 se skupina přesunula do Londýna, kde roku 1971 vydala své první, stejnojmenné album.

Po získání renomé díky albu „Exercises“ z roku 1972 vydali Nazreth album „Razamanaz“ v roce 1973. Skladby jako „Broken Down Angel“ a „Bad Bad Boy“ se umístily v britském žebříčku Top 10 list. Poté přišlo album „Loud ‚N‘ Proud“ v roce 1973, které obsahovalo hit „This Flight Tonight“. V roce 1974 vydali album „Rampant“, které bylo neméně úspěšné. Hitsingl (neobjevuje se na žádném albu) „My White Bicycle“ se v roce 1975 umístil v UK Top 20.

Album „Hair of the Dog“ vyšlo v roce 1975 a titulní skladba známá jako „Now You’re Messing With a Son of a Bitch“ se stala základem všech světových rockových rádií 70. let. Americké vydání alba obsahuje megahit „Love Hurts“. Tato skladba byla v Anglii a USA vydána jako singl. V USA byla oceněna jako platinová a umístila se v americkém Top Ten.

Nazareth, to je rocková klasika, kterou netřeba představovat. Vezměte rodinku či partu kamarádů a udělejte si krásný večer plný skvělých rockových fláků a nechte se unést atmosférou Nazareth.

Speciální host MOTORBAND!
kontakty: predprodej@mzrecords.eu
Předprodej v síti TICKETSTREAM (www.ts1.cz)
Předprodej v síti TICKET ART (www.ticket-art.cz)
U Vozdeka v sázkové kanceláři Solnice
Informační centra Opočno, Dobruška a Rychnov nad Kněžnou
Mantichora bar Opočno
Vstupenky zasíláme i na dobírku!! Poštovné ZDARMA!
Více info na www.mzrecords.eu