Švédští heavymetaloví velikáni HAMMERFALL se v rámci svého evropského turné představí 13. listopadu v Praze v klubu KC Vltavská. V současnosti jedna z nejpopulárnějších metalových kapel představí svým fanouškům písně z nového alba „Infected“, které vyšlo v tomto roce. Jako speciální hosté dále vystoupí kapela Vicious Rumors, Švédové AMARANTHE a DeathDestruction

Fanoušci HAMMERFALL si mohou již nyní zavzpomínat na jejich poslední úchvatné koncerty a připomenout si tak elektrizující atmosféru, která na nich obvykle panuje. Kromě nové desky „Infected“ čeká na fanoušky také průřez kompletní diskografií kapely, která momentálně čítá na osm studiových alb. Jak je u HAMMERFALL tradicí, jejich poslední nahrávka již nyní šplhá po celosvětových prodejních žebříčcích na ty nejvyšší příčky a v domovském Švédsku dokonce útočí na první pozici. O tom, že si HAMMERFALL vybudovali nevídanou fanouškovskou základnu i v Česku, svědčí nejlépe jejich poslední halová či festivalová vystoupení, která sama kapela s respektem označuje za jedny z nejlepších v kariéře.

Od svého zniku v roce 1993 se HAMMERFALL postupně vypracovali mezi nejužší heavymetalovou špičku. Od přelomových alb „Legacy of Kings“ a „Renegade“ si budovali vliv nejprve ve svých tradičních baštách, tzn. v domovském Švédsku a následně v Německu, odkud již nebylo daleko do celé Evropy. Následující počiny jako např. „Crimson Thunder“ nebo „Treshold“ jenom potvrdili jejich neotřesitelnou pozici, o niž se zapříčinili také fanoušci v zámoří nebo Japonsku. Pro HAMMERFALL typický melodický power/heavy metal zní také také na posledních dvou albech „No Sacrife, No Victory“ a „Infected“.

Armáda českých HAMMERFALL fans již nyní mobilizuje ke zteči klubu KC Vltavská.