Ve čtvrtek 22. září se uskutečnila v josefovském klubu Bastion35 velmi zajímavá akce. Při svém evropském tour se zde zastavila brazilská trash deathová mlátička Torture squad. V ten večer ji zde zdárně sekundovali tři čeští hosté. Byly to kapely  Ganka  ze Dvora Králové, Exorcizphobia z Trutnova a hronovští Tortharry. Protože to byla první návštěva tohoto klubu, tak nám chvíli dalo, než jsme ho našli. To se naštěstí povedlo a dorazili jsme právě včas. Blížila se 19. hodina a na podiu zrovna zvučila první kapela. Úkol celý večer rozjet zde dostala Ganka. Po obhlídce klubíku následovala první cesta samozřejmě k baru pro pivko. Akorát jsme ho pořídili dopít a už zpěvák pozdravil hrstku přítomných a začal svůj asi hodinový set. Metalcore v jejich podání  nebyl špatný, kluci do toho dali vše, ale to lepší mělo ten večer rozhodně ještě přijít.

Po menší přestavbě aparátu přišla na plac trutnovská Exorcizphobia. Už od začátku do nás kapela naservírovala pěknou porci poctivého trashmetalu. Do klubu dorazili i další návštěvníci, takže už bylo pod podiem solidně zaplněno. Během tohoto setu nám neustále kytaristi ukazovali, jak mají rychlé prsty. Koncert měl výbornou atmosféru. Stačilo, aby basák zakroutil prstem a hned se v předních řadách rozjel mosh pit, což bych osobně v takovým klubíku nečekal. Také netrvalo dlouho a našel se první odvážlivec, který vylezl na podium ke kapele a pak skočil na lidi. Během chvíle po jeho vzoru následovali další a další, takže se stage diving rozjel naplno. Dokonce se i stalo, že fandové skokana nezachytili a ten dopadl na tvrdou zem. To ho ale neadradilo a za chvíli byl na podiu znova. Tuto kapelu jsem osobně slyšel poprvé a doufám, že ne naposled.

Po trash metalu přišel death v podání Tortharry. Tato stálice opět předvedla mistrovsky odvedenou práci. Zazněl průřez celou tvorbou kapely, od ranných věcí až po představení aktuálního CD „Beneath“. Skákání s podia v podání jednoho šílence probíhalo i při tomto setu. Zpěvák taky poděkoval, že dorazilo v neobvyklý čtvrteční termín tolik fandů a upozornil na blížící se oslavy 20 let kapely, které proběhnou v klubu Zděřina v nedaleké Polici nad Metují. Na konci koncertu byli dokonce neplánovaně přizváni brazilský zpěvák a bicmen a společně dali „Roots bloody roots“ od Sepultury. Tato pecka byla pro mne vrcholem celého Tortharráckého setu.

Ne nadarmo se říká “ to nejlepší nakonec“. Tento večer to platilo i zde. Poslední nastoupili Torture squad a rozsekali vše, co jim přišlo do cesty. K vidění a slyšení byla  přehlídka různých nabroušených kytarových rifů doplněných někdy pořádným growlem a jindy jemnějším zpěvem. Ještě nesmím zapomenout na bicmena, který nám zas neustále ukazoval , jak má rychlý ruce a nohy. Jak se tento večer stalo tradicí, tak i při tomto nářezu se  našlo pár skokanů odvážlivců. Celkově mě tento koncert hodně bavil, hodinka utekla jak voda a bylo po všem.

Myslím, že se tato akce velmi povedla, celkem solidní zvuk, slušná účast, výborné nasazení a výkony všech kapel, takže spokojený musel být snad každý. Na závěr dodám jediné, někdy příště na podobné akci na shledanou.