V pátek 2.září se ve Výravě u Hradce Králové na zdejším letním parketu uskutečnila předposlední akce této sezony.

Vystoupili zde populární Škwor, Krucipusk a hradečtí punkáči N.V.U. Už při pohledu na složení učinkujících bylo zřejmé, že to bude velmi povedená a hojně navštívená akce. To se taky posléze potvrdilo a už při příjezdu areál doslova praskal ve švech. I plac přímo pod podiem byl zaplněn snad do posledního místečka, takže nic nebránilo tomu, aby začala hrát první kapela. Tou byl v pátek Škwor. Koncert zahájili skladbou „Tak to jsme my“, potom přišel na řadu hit z alba Vyvolenej a to pecka „Může se stát“. Fandové hned dali najevo, že tuto skladbu velice dobře znají a skoro celou jí odzpívali a odtleskali s kapelou. Potom přišly na řadu další pecky, z aktuální placky „Drsnej kraj “ zazněly „Kámen“, „Za barevným sklem“ a „Sama“. Z  „5“ alba  „Slovo“, „Málo je víc“, „Nebuď debil“, „Celebrity“, „Nulový“ a „Pohledy studený“.

Z Loutek jsme měli možnost slyšet „Splín“, „Střepy“ a jako předposlední v přídavku pecku „Sympaťák“. Z CD Amerika samozřejmně nesměla chybět stejnojmenná věc. Z alba Vyvolenej titulka „Vyvolenej“ a potom ještě pecky „Utíkám“, „Milión“ a samozřejmně cover „Sraž nás na kolena“, při kterým byl největší kotel, zase zpíval snad každý.

Na řadu přišlo i album Vyhlašuju boj, ze kterého nesměla chybět pecka „Mý slzy neuvidíš“, která zazněla na úplný závěr. Celkově výborný koncert, supr zvuk, supr nasazení kapely, což jí publikum po celou dobu vracelo neustálým zpíváním, tleskáním, zkrátka nenechali kapelu ani na chvíli vydechnout.

Po menší pauze přišel čas na další bandu, ani jsem se nenadál a na podiu byl hodnej strejda Tomáš s Krucipuskem. Během setu se hrály hlavně novější skladby z posledních třech desek. Co si pamatuju, tak z Druide zazněly „Cesta“, „Rockenroll to není prdel“, „Belzebup disco“, „Láska je kurva“ a nebo titulní věc alba „Druide“. Došlo i na představení zatím aktuálního alba Amen z roku 2009 např. skladbami „Jára“  nebo „Kafe a cigára“. Jako tradičně nechyběla ani starší pecka „Cirkus dneska nebude“ ze stejnojmenného alba z roku 1996. Během koncertu taky frontman a šoumen v jedný osobě popřál osazenstvu “ štastný a veselý školní rok děti“, neustále měl vtipné průpovídky a otázky při uvádění skladeb, jak to má vždy ve zvyku. Krucipusk potvrdil vysoký standart svých live vystoupení i zde, spokojen musel být snad každý. Nicméně jsem zaslechl i pár opačných názorů,  že mohlo zaznít víc starších skladeb. Jako poslední zde ještě vystoupili punkový N.V.U. Tomuto koncertu už jsem zde bohužel nevěnoval moc pozornosti a poslouchal od stánků s občerstvením. Tato akce se celkově velmi vyvedla a výsledkem toho bylo velmi mnoho a mnoho spokojených návštěvníků.

 

 

Více fotografií na našem facebooku