Po minulém, prvním a především nečekaně úspěšném Pečky Festu 2010, přichází jeho o rok starší jmenovec. Akce je naplánovaná na pátek 19.8.2011. Letošní ročník se stejně jako ten minulý odehraje pod otevřenými nebesy na „tanečním parketu“ v blízkosti fotbalového hřiště. Oproti předchozímu ročníku se letos bude dát v Pečkách i stanovat. Několik kroků od stage bude vyhraněný menší kemp pro ty, kteří si budou chtít festival užít až do samotného rána či poledne. Novinkou na festivalu bude stánek plný grilovaných dobrot. O co hlavně na festivalu půjde, jsou však k tanci a zpěvu-hrající kapely. Letošní ročník bude moci svým návštěvníkům nabídnout širší žánrové spektrum nežli ten předchozí.

Největším lákadlem letošního festivalu budou zcela jistě slovenští FROM OUR HANDS hrající moderní rock. Ve svém působišti jsou považováni za špičku scény, ve které se pohybují. „Důkaz místo slibů“ je jejich účast na mnoha festivalech v Čechách (RFP,…) i na Slovensku (PAPUČA FEST, …)A nejen to ! Tato smečka se může pochlubit tím, že předskakovala před zaoceánskými bandy jako jsou SUM 41 a 1.9 budou v Bratislavě  před Yellowcard.

Dalším velkým lákadlem jsou zcela jistě pražští MOMMA KNOWS BEST. Alternativní hardcore s math prvky naplácají pod pečeckým airem na zadek všem holomkům, grázlům a zlobivcům. Nekompromisní, vždy přesvědčivé a kvalitou velmi stabilní show letos diváci ocení také na festivalech  RFP a Brutal Assault. „Mamáči“ měli letos taktéž možnost předskakovat velekapele z Britských ostrovů BRING ME THE HORIZON. Co chcete víc?

Bylo by ostudou, kdyby na Pečky Festu nevystoupila ani jedna pečecká kapela. Proto se na této akci ukáží domácí CITYLIGHTS. Kvartet výrostků z Peček a okolí, proslulý svými energickými show, jistě rozhýbe nejednu skořepinu ukrývající zvětšený vlašský oříšek. Za sebou mají nespočet koncertů především v klubovém prostředí. Začátkem roku 2011 měli možnost spolu s MOMMA KNOWS BEST  brázdit slovenské kluby v rámci Mullet Tour 2011. V současné době se prezentují nově natočeným klipem.

Rock´n´roll bude mít však na tomto ročníku dvojí zastoupení. Další partičkou, která ukáže, zač je toho loket budou  DIRTY BLONDES z Prahy. Rock´n´roll  ve spojení s punkem, dlouhými polety ve vzduchu všech členů komanda a oslňujícím šarmem zpěvačky Beego má v sobě spousty energie. Blondýny za sebou mají mnoho vystoupení v klubech i na festivalech a o jejich kvalitě svědčí účast na letošním RFP a Sázava festu. Don´t be a pussy, let´s break the rulez!!

Pátým účastníkem letošního festu bude kapela HAKMAK z Rohozné. Dle vlastních slov hrají  hardcore/punk, nebo jednoduše „hakmak-styl“. Partička, svým drivem připomínající známou brusku Krucipüsk, má za sebou taktéž mnoho koncertů se stálicemi české scény. Letos se zúčastní akcí Šatlava fest 2011, Čeřínekfest a dalších.  Je jisté, že i na HAKMAK se budou dít věci.

 

Při vzniku a pořádání prvního ročníku festivalu se jednalo o akci pořádanou a podpořenou přáteli a kapelami, které se mezi sebou velmi dobře znají.  Koncept PEČKY FESTU zůstává stejný a i letošní ročník se ponese v přátelském duchu. Budeme  tedy rádi, když do své „party“ budeme moci přivítat co nejvíce nových členů. Všichni jste srdečně zváni!

 

Vstup: předprodej 100 Kč   ( rezervace na peckyfest@gmail.com )

                na místě  150 Kč

 

více na : www.peckyfest.citylights.cz

www.bandzone.cz/citylights