Přípravy na „Benátskou“ finišují. Chystá se i speciální autobusové spojení s Prahou.

Tak už jdeme do finále! Už jen tři týdny chybí do zahájení 19. ročníku festivalu Benátská noc.

Už nyní však můžeme prozradit, že kromě pestrého hudebního programu bude připraveno nadstandardně vybavené zázemí včetně kempu a zábavy pro malé i velké.

Na letos novinkově umístěných podiích, se představí to „nej“ z české a slovenské populární hudby.

Také zahraniční hvězdy přijedou zahrát svoje největší hity. Scooter určitě neopomene pecky Hyper Hyper, How Much Is The Fish?nebo Move Your Ass, američtí Dream Theatre zahrají Panic Attack, Pull Me Under a další. Italští Lacuna Coil přijedou představit novou desku „Dark Adrenaline“, na které spolupracovali s Donem Gilmorem (Pearl Jam, Linkin Park).

Pro maximální pohodlí návštěvníků se letos podařilo zajistit i kyvadlovou dopravu mezi Prahou a Malou Skálou. Autobusy budou vyjíždět z Prahy – Černého Mostu (konečná metra B) až do areálu na Malé Skále a následně v nočních a ranních hodinách zpět do Prahy (Černý Most/ Lehovec – konečná tram a přestupní stanice na noční tram a bus). Pořadatelé také jednají o zajištění spojení mezi Libercem a Jabloncem.

Na všechny návštěvníky čeká tradičně kromě obrovského množství hudebních vystoupení také tradiční sobotní neckyáda, herní zóna, bungee jumping, nafukovací horolezecká stěna, chytré mobilní telefony s připojením na internet k zapůjčení a extra speciální soutěže pro hravé dospělé. Hrát si však určitě budou i děti, pro které jsme připravili celou fůru aktivit a zábavy. Novinkou, kterou určitě všichni přivítají, bude pojízdný bankomat dostupný po všechny dny festivalu. Veškeré informace přidáváme aktuálně na náš web www.benatskanoc.cz

Kemp bude otevřen tradičně již od čtvrtka až do pondělí 1.8. Letos však bude nadstandardně vybaven. Stanový areál, který organizátoři připravili, nemá na českých festivalech obdoby. Těšit se můžete nejen na čisté toalety a sprchy s teplou vodou, ale také na osobní trezory, půjčovnu sportovního náčiní nebo hřiště. Přímo v areálu kempu vyroste velkokapacitní restaurace a kavárna s non-stop otevíračkou. Non-stop bude fungovat i celý kemp s recepcí, obsluhou a ochrankou. Vstupenky do kempu si bude možné zakoupit od 1. května v prodejní síti Ticketportál spolu se vstupenkami na festival. Vstupenek budou dva druhy, se stanem (450,-Kč) a bez stanu (300,- Kč), takže pokud jedete ve dvou či více osobách pod jeden stan, stačí vám jen jedna vstupenka se stanem a ostatní jen bez stanu. Kapacita kempu je až 7.000 osob. Vstupenka je platná pouze s platnou vstupenkou na festival.

Předprodej vstupenek

Do 28. 7. zaplatíte za permanentku 1290,-Kč, za jednodenní vstupenku (pátek nebo sobota + neděle zdarma) 890,- Kč a za VIP vstupenku (zahrnuje přístup do dvoupatrového stanu, VIP bar, samostatné sociální zařízení, dárek na uvítanou, přednostní odbavení) 2200,-Kč.

 

Žádosti o novinářské akreditace, prosím, zasílejte pouze písemně na johana@turner.cz a to nejpozději do 20.července 2011.

Podmínky pro akreditaci jsou zveřejněny na webu www.benatskanoc.cz , sekce press.

 

Více informací na www.benatskanoc.cz .

 

Veškeré informace o hudebním a doprovodném programu, kempu, dopravě, parkování, atd. naleznete na www.benatskanoc.cz

 

Výběr z programu 19.ročníku festivalu Benátská noc

Čtvrtek 28.7.,  start 18:00

Vystoupí například Folimanka blues, 05&Radeček,  Bára Zemanová

Pátek 29.7., start 12:00

Gipsy.cz, David Koller, In Extremo (D), Lacuna Coil (It), Katka Knechtová, Divokej Bill, ….

Sobota 30.7., start 12:00

Scooter (D), Lucie Bílá, Chinaski, Nightwork, Eddie Stoilow, Aneta Langerová, Čechomor, Sunflower Caravan, Kryštof, ….

Neděle 31.7., start 12:00

Debbi, Jiří Schmitzer, Olga Lounová, Patricie, BSP, Václav Neckář,…..