Začíná přituhovat. Pouze několik málo míst schází do uzavření line-upu letošního ročníku festivalu Brutal Assault. Jedny z posledních volných míst dnes obsazuji formace CRYPTOPSY a NERVECELL.

Kanadští deathmetaloví průkopníci CRYPTOPSY v nedávné době potěšili své příznivce zprávou o návratu kytaristy, skladatele a duchovního otce kultovních prvních čtyř desek, Jona Levasseura. Právě první čtyři desky, které ve své době definovali styl death/grind, budou hlavním tématem jejich josefovského vystoupení. Exkluzivitu jejich koncertu zvyšuje i fakt, že BA je jedním ze dvou festivalů, kde CRYPTOPSY v létě vystoupí.

Své zastoupení bude mít v Josefově také metalová scéna Středního východu, kterou bude reprezentovat kapela NERVECELL ze Spojených Arabských Emirátů. Dravě zahraný old school deathmetal zkombinovaný s thrashmetalovými elementy činí z této skupiny předního zástupce tamní metalové scény. NERVECELL, které jsme v poslední době měli možnost shlédnout na turné po boku Suffocation, představí na BA svou novou desku „Psychogenocide“.

Nemilá zpráva pak dorazila od managementu NEVERMORE, kteří se po odchodu Jeffa Loomise a Vana Williamse rozhodli zrušit veškeré plánované koncerty. Ze soupisky mizí také finští NORTHER, zde je důvodem velmi neprofesionální chování agenta kapely.

Za obě vypadnuvší formace intenzivně sháníme náhradu.