Nedávno jsem na facebooku zahlédl odkaz se zajímavým názvem Rock Palace. Jsem poměrně zvědavý a mám rád rock, tak jsem číhl, co se za tímto názvem skrývá. Čekal jsem nějaké informace o rockové muzice, ale to, co jsem našel, mě poměrně překvapilo.

Místo stránek jako je ta naše a spousta dalších, které jsou zaměřeny pouze na informace, na www.RockPalace.cz naleznete jak informace, tak možnost legálního stahování CD za SMS. To rozhodně není moc běžná záležitost. Tím spíše si myslím, že je to krok správným směrem a dobrý způsob distribuce muziky. Ne každému však musí vyhovovat placení pomocí SMS a proto se do budoucna plánuje přidání plateb kreditním způsobem a přes internetovou peněženku PayPal.

CD jsou ke stažení  v bezztrátovém formátu wav i ve ztrátovém formátu MP3 (320kbps). To zajisté bude postačovat převážné většině uživatelů. Možná by nebylo na škodu doplnit formáty ještě o bezztrátový flac, ale rozhodně absenci tohoto formátu nepovažuji za nějaký problém, protože mnoho lidí o tomto formátu nemá ani tušení. Hodil by se však pro elektronickou distribuci asi více než wav, kvůli své menší velikosti (cca60%) při stejné kvalitě.

Portál je určen zejména pro kapely, které nemohou nebo nechtějí svá CD distribuovat prostřednictvím klasických vydavatelství, ať k tomu mají jakýkoliv důvod. Prozatím zde jsou převážně „regionální“ kapely, i když třeba takový Titanic asi úplně regionální není 🙂

Doufám, že se tento portál uchytí a vryje do podvědomí rockové veřejnosti, protože jde o výborný nápad, který může pomoci mnoha méně známým kapelám k získání nových fanoušků a také fanouškům k získání již jinak nesehnatelných raritních alb. Takže za www.rockandmetal.cz přejeme hodně zdaru.