Kapely, které si chtějí zahrát na SONISPHERE festivalu, jehož hlavní hvězdou jsou IRON MAIDEN, mají šanci! Stejně jako loni k hlavním hvězdám přibudou mladé, talentované kapely na Plingg stagi. Loni zaznamenala celá Plingg stage včetně výherců soutěže u návštěvníků obrovský úspěch. Kromě českých headlinerů tak na tomto pódiu vystoupí čtyři kapely, o jejichž účasti se bude rozhodovat prostřednictvím soutěže na http://www.plingg.com/festivals/sonisphere_2010/default.aspx?LRED=true. Portál Plingg.com je kulturním přehledem shrnujícím dění v Rakousku, Německu a České republice.

Informace pro kapely, které se chtějí zúčastnit soutěže:

Postup je jednoduchý. Zaregistrujte se na Plingg.com a poté vytvořte profil svojí kapele (zvolte Umělci/Přidat umělce, v profilu vyberte “člen” z možností fanoušek/člen). Až bude Váš profil online, můžete vstoupit do soutěže. Uploadujete jednu mp3 a až vaši žádost administrátoři schválí, nechte již vše na fanoušcích! V případě, že se umístíte do čtvrtého místa, získáváte právo zahrát si na Plingg Stage festivalu SONISPHERE. Pokud vstupujete do soutěže, ujistěte se, že je vaše kapela 11. června 2011 k vystoupení k dispozici. Účast je však bez nároku na honorář, kapele bude poskytnuto občerstvení.
Fanoušci pak mohou hlasovat poté, co se zaregistrují na plingg.com. Zvolit si mohou tři kapely z nabídky, z nichž první dostane tři hlasy, druhá dva hlasy a třetí jeden hlas.
Soutěž se začátkem června uzavře a vítězům dají pořadatelé festivalu SONISPHERE vědět!